Angle down Atgal

Vaikų traumos: susižeidžia ir gaudydami kamuolį

Artėjant rugsėjo pirmajai, naujiems mokslo metams turėtų ruoštis ne tik vaikai, bet ir jų tėvai. Tiek pradinukai, tiek gimnazijos mokiniai pertraukų metu nori atsipalaiduoti ir pabendrauti su bendraklasiais mokyklos koridoriuose, ar susirungti sporto aikštelėje. Deja, šiose vietose pasitaiko ir mokinių traumų: paslydę bėgdami, gaudydami kamuolį ir kitaip pramogaudami vaikai pažeidžia raumenis, ar net susilaužo kaulus. Kad ir taip didelės mokslo prekėms skirtos išlaidos netaptų dar didesnės, tėvai papildomai turėtų pasidomėti vaikų draudimu nuo nelaimingų atsitikimų.

Nors mokyklos stengiasi užtikrinti mokinių saugumą, traumų vis tiek pasitaiko. Draudikų statistikos duomenimis, beveik kasmet išmokamų draudimo išmokų sumos auga, kaip ir pačių žalų skaičius.

Daugiau traumų fiksuojama 7-16 m. amžiaus vaikų grupėje. Lyginant pastarųjų metų duomenis, žalų skaičius augo: jei 2016 m. per pirmuosius 7 mėnesius jų fiksuota 501, tai per tą patį 2017-ųjų laikotarpį – jau 585.

Tiesa, vaikai traumų patiria ir vasaros atostogų metu, kuomet dažnai mėgaujasi aktyviu poilsiu su bendraamžiais. Nors dažnai ir garsiai kartojama, kad važiuojant dviračiu, riedučiais ar riedlente reikia dėvėti šalmą ir apsaugas, vaikai ne visada to paiso. Vasarą tarp vaikų dažnesni daugybiniai gilūs nubrozdinimai, žaizdos, čiurnos sąnarių patempimai, kaulų išnirimai, lūžiai, dantų nuskilimai.

Šiuolaikinius vaikus vadina „krištoliniais“

Vyresni nei 6 metų mokiniai statistiškai dažniau susižeidžia, pasitempia raiščius, patiria smegenų sukrėtimą bei kaulų (stipinkaulio, delnakaulio) lūžius. Nors dažniau susižaloja berniukai, Ramunė Rimkuvienė, Vilniaus Ryto progimnazijos direktorė teigia, kad ji tokios tendencijos nepastebėjusi.

Nors tokie nutikimai nėra itin dažni, bet susižaloja tiek berniukai, tiek mergaitės. Priklauso nuo paties vaiko judrumo. Medikai gal tiksliau apibūdintų tas traumas, bet dažniausiai pasitaiko rankų ir kojų sužeidimai. Lūžiai pasitaiko rečiau, dažnesni sumušimai, patempimai.

Pasak progimnazijos vadovės, problema yra vaikų užimtumas: šiais laikais jie fiziškai mažiau juda, praleidžia daug laiko prie kompiuterio.

Mes vadiname dabartinius vaikus krištoliniais, nes jie patiria traumas nuo dalykų, kurie jų dažniausiai nesukelia, arba bent jau nesukeldavo. Dabartinių vaikų fizinė būklė iš tikrųjų yra labai trapi. Seniau vaikai daugiau laiko praleisdavo lauke, dabar jie daug laiko skiria mobiliems įrenginiams ir kompiuteriams.

Dažniausiai vaikai susižeidžia žaisdami su kamuoliu kūno kultūros pamokos metu: neteisingai jį pagavę, šokinėdami ir nevykusiai nusileisdami, nes jų kojų raiščiai silpnesni, nei aktyvių vaikų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite