Angle down Atgal

„Vaikų svajonių“ organizatoriai užsimojo surinkti 1 tūkst. knygų vaikų dienos centrams

Vaikų dienos centrams, kuriuose laiką leidžia vaikai iš socialinės rizikos šeimų, itin trūksta knygų – norėdama ištaisyti šią situaciją, VšĮ „Vaikų svajonės“ pradėjo projektą „1000 knygų“ ir kviečia žmones dovanoti knygas, kurios bus išdalintos dienos centrams visoje Lietuvoje.

Tikslas – surinkti 1000 knygų

„Šis sumanymas išsirutuliojo iš kito, jau keletą metų vykdomo projekto – „Vaikų svajonės“. Pastebėjome, kad dažniausiai „Vaikų svajonės“ tinklalapyje ieškomas žodis buvo „knyga“, o su knygomis susijusios svajonės būdavo įgyvendinamos labai greitai. Tad matėme didelį norą dovanoti knygas, o kartu, iš bendradarbiavimo su dienos centrais žinojome, kad knygų trūksta ne tik vaikams, bet ir patiems vaikų dienos centrams – ten knygų labai mažai ar išvis nėra“, – apie projekto „1000 knygų“ sumanymą pasakoja jo organizatorius Julius Gregorauskas.

Pirmasis tikslas ­– surinkti 1000 knygų, kurios bus išdalintos 80 vaikų dienos centrų visoje šalyje. Vienam centrui tektų vidutiniškai 12–13 knygų. Tai nėra daug, ypač turint omenyje tai, kad vieną centrą vidutiniškai lanko apie 50 vaikų. Tačiau projektą norima tęsti kelis metus ir taip po truputį pildyti dienos centrų bibliotekas.

Knygas galima siųsti nemokamai

Vos startavęs projektas susidūrė su problema – organizatoriai įsikūrę Vilniuje, todėl kitur gyvenantiems žmonėms siųsti knygas, ypač jeigu vaikams norima dovanoti kelias ir daugiau knygų, buvo brangoka.

Ieškodami būdų, kaip supaprastinti dovanotų knygų kelionę, organizatoriai kreipėsi į „DPD Lietuva“ – įmonę, kuri jau kelis metus padeda vykdyti projektą „Vaikų svajonės“.

„Knygos – viena svarbiausių ugdymo ir švietimo priemonių. Norime, kad kiekvienas vaikas, nepriklausomai nuo sąlygų, kuriomis gyvena, turėtų galimybę lavintis ir augti skaitydamas. Tiek projektas „Vaikų svajonės“, tiek „1000 knygų“ yra tikrai prasmingi sumanymai, todėl džiaugiamės, kad galime padėti įgyvendinant šias kilnias idėjas“, ­– sako „DPD Lietuva“ generalinis direktorius Robertas Vilkaitis.

Dabar kiekvienas, norintis vaikų dienos centrams padovanoti knygų, galės jas siųsti nemokamai iš bet kurio DPD Pickup siuntų terminalo ar taško. Jų Lietuvoje yra beveik 100, o pilną sąrašą bei arčiausiai esantį punktą galima rasti DPD internetinėje svetainėje. Tereikia per „1000 knygų“ ar „Vaikų svajonės“ „Facebook“ paskyras arba elektroniniu paštu susisiekti su organizatoriais, kurie atsiųs siuntimui reikalingą informaciją ir dokumentus.

Pirmosios knygos jau pasiekė organizatorius

„Apie projektą plačiai neskelbėme, tam turime įkūrę paskyrą „Facebook“ socialiniame tinkle. Tačiau jau dabar gauname vaikams skirtas knygas – jas siunčia ir pavieniai asmenys, ir organizacijos. Vieną siuntą atsiuntė net užsienyje gyvenantis lietuvis, kuris knygas užsakė internetu bei siuntą nukreipė mūsų adresu. Dabar, kai prisijungė DPD, geriems žmonėms kilnų darbą daryti bus gerokai paprasčiau“, – džiaugėsi J. Gregorauskas.

Kadangi organizatoriai su projektais dirba savanoriškai bei laisvalaikiu, projektą „1000 knygų“ planuojama vykdyti iki spalio 31 d., po to visas dėmesys bus nukreiptas į jau aštuntąkart rengiamą „Vaikų svajonių“ projektą.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite