Angle down Atgal

Vaikų stovyklos karantininę vasarą: kokio užimtumo atžaloms gali tikėtis alytiškiai?

Stovyklų, neretai gelbėjančių vasarą dirbančius tėvus, šiemet bus organizuojama mažiau. Jei pernai užimtumą vaikams Alytaus mieste ir rajone organizavo aštuonios įstaigos, tai šiemet kol kas tą daryti yra suplanavusios keturios.

Į stovyklas vaikus pakvies vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“, asociacija „Nemunaičio stovykla“, viešoji įstaiga „Pingvinų akademija“ bei Lietuvos šaulių sąjunga. Visi jie teikė paraiškas projektinei iniciatyvai „Tau, Alytau“ ir gavo finansavimą. Paraiškų šiemet buvo sulaukta mažiau, kadangi, pasikeitus iniciatyvos tvarkos aprašui, paraiškų negalėjo teikti biudžetinės įstaigos, kurių 2020 metais tarp teikėjų buvo dauguma.

Vaiko ir mamos dienos centras „KUTIS“ į dieninę stovyklą „Spalvota vasara“ kvies 6-10 metų vaikus, kurių lauks teminės dienos, smagūs įspūdžiai su naujais draugais, žygiai, išvykos, kūrybiniai projektai.

Asociacija „Nemunaičio stovykla“ lauks 7-18 metų amžiaus stovyklautojų. Organizuojama stovykla „10+ būdų pažinti Lietuvą“ bus gausi sportinės, kūrybinės ir pažintinės veiklos.

Viešoji įstaiga „Pingvinų akademija“ organizuos dienos stovyklą „Hello, vasara 2021“ 6-10 metų vaikams. Jos metu mažieji alytiškiai lavins bendravimo, kūrybiškumo ir anglų kalbos įgūdžius.

Asociacija Lietuvos šaulių sąjungos Alytaus apskrities A. Juozapavičiaus šaulių rinktinė į stovyklą „Šaulys – tautos karys“ suburs jaunuosius šaulius. Stovykloje vaikai ne tik turiningai praleis laiką ir ugdys lyderiui būdingas savybes, bet ir susipažins su dalinio ginkluote bei technika, mokysis suteikti pirmąją medicinos pagalbą nukentėjusiesiems ir pan.

Pasak Alytaus miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Rimvydos Ališauskienės, nepaisant to, jog pandeminė situacija Lietuvoje nėra aiški ir nuolat kinta, bruzdesys organizuojant vasaros užimtumą vaikams Alytuje vyksta, žmonės planuojasi veiklas ir darbus.

Be to, vasaros stovyklų skaičius turėtų dar didėti, mat Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centras jau kviečia švietimo teikėjus teikti paraiškas nemokamoms teminėms vaikų vasaros stovykloms organizuoti – jas galės lankyti vaikai, kurie dėl nuotolinio mokymo patyrė daugiausiai sunkumų.

„Stovyklos padės mokiniams kažkiek sumažinti mokymosi praradimus, patirtus dėl COVID-19, padidinti mokymosi motyvaciją, stiprinti žinias, gebėjimus ir įgūdžius matematikos, gamtamokslio ir kalbų ugdymo srityse“, – pažymėjo R. Ališauskienė.

Taip pat, anot jos, Alytaus miesto savivaldybė jau yra priėmusi sprendimą leisti nevyriausybinėms organizacijoms bei laisviesiems mokytojams, gavusiems valstybės finansavimą neformaliajam švietimui, vasarą leisti organizuoti veiklas, kurios negalėjo vykti dėl karantino ribojimų, kas reiškia, jog veiklos vaikams vasarą bus dar daugiau.

Daugiau Dzūkijos krašto naujienų rasite čia: „Dzūkijos veidas“

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite