Jaunimas2018 m. Balandžio 17 d. 15:32

„Vaikų plaukimo fiestos – 2018“ karaliais tapo „Delfino“ sportininkai

anonymous anonymousŠaltinis: Etaplius.lt

34798

Šiauliuose dvi dienas vyko tradicinės tarptautinės plaukimo varžybos „Vaikų plaukimo fiesta – 2018“. Pagal surinktų taškų skaičių, iš 23 komandų nugalėtoja tapo pirmoji šiauliečių komanda iš plaukimo mokyklos „Delfinas“.

Iš 2007 m. gimimo ir jaunesnių berniukų grupės daugiausiai aukščiausios prabos medalių pelnė Arvydas Jegorovas. 50 m krūtine berniukas nuplaukė per 41,45 sekundės (33 dalyviai), o tokį pat atstumą laisvu stiliumi – per 31,56 sekundės (83 dalyviai). Be to, 50 m peteliške jis įveikė per 34,06 sekundės ir nugalėjęs 18 varžovų iškovojo sidabro medalį. Brozos apdovanojimas jam suspindo po 100 m plaukimo peteliške rungties (1.24,28 min, 6 dalyviai).

Sėkmingai varžybose pasirodė ir Artas Apinys. Jis tapo100 m plaukimo laisvu stiliumi rungties čempionu (1.10,03 min), nurungusiu 52 plaukikus. Antrą vietą jis iškovojo 100 m plaukimo kompleksu rungtyje (1.22,25 min, 25 dalyviai). Du bronzos medalius varžybose jam užkabino po 50 m plaukimo laisvu stiliumi (31,84 sek., 83 dalyviai) ir po 100 m plaukimo krūtine (1.37,71 min, 29 dalyviai).

Du kartus ant antros vietos pakylos po plaukimo krūtine lipo Jovydas Poškus.50 m jis įveikė per 42,67 sekundės, užnugaryje palikdamas 31 dalyvį, o dukart ilgesnę distanciją nuplaukė per 1.35,76 minutės, nurungęs 27 varžovus.

Dar du sidabro medalius į šiauliečių sąskaitą įdėjo nugara plaukęs Rokas Pleikys. Finišą po 100 m jis pasiekė, praėjus1.23,41 minutės, įveikęs 37 sportininkus, o dukart trumpesnį atstumą nuplaukė per 38,56 sekundės, nugalėjęs 59 varžovus.

Šiauliečių berniukų komanda sužibėjo ir estafetėse. Išdalinti net du aukso medalių komplektai. Estafetės 4x50 m laisvu stiliumi (2.12,95 minutės) nugalėtojais paskelbtiArvydas Jegorovas, Majus Šalkus, Artas Apinys ir Jovydas Poškus. Namų sienos padėjo ir estafetėje 4x50 kompleksiniu plaukimu (2.32,45 minutės). Komandos sudėtyje:Arvydas Jegorovas, Vilius Navickas, Artas Apinys ir Rokas Pleikys. Estafetėse rungtyniavo po 14 komandų.

Berniukus ruošia trenerė Ema Vielavičiūtė.

2008 m. gimimo ir jaunesnių mergaičių grupėje nepralenkiama buvo Emilija Pociūtė, kurią ruošia jos mama trenerė Dovilė Pocienė. Mergaitė tapo100 m plaukimo nugara rungties nugalėtoja (1.30,65 min, 24 dalyvės). Dar tris sidabro medalius ji iškovojo, 100 m įveikusi laisvu stiliumi (1.15,26 min, 25 dalyvės), dukart trumpesnį atstumą - tuo pačiu stiliumi (0.33,89 min, 48 dalyvės) ir plaukdama nugara (0.39,86 min, 46 dalyvės).

50 m plaukimo peteliške rungties nugalėtoja tapo kita D. Pocienės auklėtinė. Guoda Tručinskaitė iš 15 varžovių atplaukė per 40,63 sekundės.

Dar du medalius į „Delfino“ kraitę įdėjo Greta Kaminskaitė, treniruojama D. Pocienės.50 m peteliške ji nuplaukė per 40,95 sekundės ir iš 15 sportininkių tapo antra. Trečios vietos apdovanojimą ji pelnė po 100 m plaukimo krūtine rungties (1.42,32 min, 16 dalyvių).

Bronzos medalininke tapo Ugnė Šiautkulytė, kurią ruošia jos tėtis treneris Egidijus Šiautkulis.Plaukdama50 m krūtine ji baseino sienelę palietė po 47,10 sekundės ir nurungė 28 varžoves.

Mergaičių esatafetėse šiaulietės nedaug atsiliko nuo berniukų.

Mūsiškės tapo estafetės 4x50 plaukimo laisvu stiliumi čempionėmis (2.21,89 minutės) ir estafetės 4x50 plaukimo kompleksu vicečempionėmis (2.47,05 min): Emilija Pociūtė, Greta Kaminskaitė, Ugnė Šiautkulytė, Guoda Tručinskaitė.

Varžybose dalyvavo plaukikai iš Kaliningrado (Rusijos) bei įvairių Lietuvos miestų – Vilniaus, Klaipėdos, Kauno, Šiaulių („Delfino“ ir „Impuls“) bei Pasvalio. Iš viso - per 180 dalyvių, 23 komandos.

Surinkusi 453 taškus, iš 23 komandų nugalėtoja tapo pirmoji šiauliečių komanda iš plaukimo mokyklos „Delfinas“.