Angle down Atgal

Vaikų konferencija "Sveikatos labirintai"

Labai svarbu nuo mažens ugdyti vaiko norą būti sveikam ir stipriam. Tai sudėtinga užduotis ir tam reikia sistemingo ir nuoseklaus tėvų ir pedagogų darbo.

Kalbėdami apie vaiko teisę į sveikatą, kalbame ir apie vaiko pareigą būti sveikam, mokėjimą rūpintis savo sveikata. Todėl sveikatos ugdymas darželyje yra kasdienis ir neatsiejamas dalykas nuo kitų veiklų. Tik per kasdienę veiklą ikimokyklinio amžiaus vaikai gauna žinių ir įgūdžių sveikai gyventi bei rinktis sveikesnį gyvenimo būdą. Mes, tėvai, pedagogai, turime būti atsakingi, kad vaikams būtų prieinamos žinios apie sveikatą, jos išsaugojimą ir puoselėjimą. Mūsų pareiga diskutuoti, kalbėti su vaikais jiems rūpimais klausimais.

Šios idėjos vedami Šiaulių lopšelio-darželio "Žiogelis" pedagogai balandžio 10 dieną surengė Šiaulių miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigų vaikų konferenciją "Sveikatos labirintai", kurioje dalyvavo ugdytiniai iš 12 įstaigų. Konferencijos tikslas - suburti ikimokyklinio amžiaus ugdytinius ir padėti jiems išreikšti savo nuomonę sveikatos klausimais, atstovauti savo interesus, ir per žaidimą puoselėti sveikos gyvensenos įgūdžius, gebėjimus, vertybines nuostatas.

Vaikai žaismingai atsakinėjo į Žiogo ir Boružės užduotus klausimus, demonstravo savo medicinines žinias bandydami sutvarstyti sužeistą auklėtojos ranką, bandė išspręsti globalias problemas, tokias kaip patyčių, gaisrų, potvynių, ligų ir pan.. Dėliojo sveiko maisto piramidę ir svarstė, kurie maisto produktai yra sveiki, o kokių vertėtų atsisakyti.

Konferencija neprailgo, vaikai dalinosi žiniomis, patirtimi, gebėjimais spręsti paprastus, bet jiems labai aktualius klausimus. Taip klaidžiojo "sveikatos labirintais" ir mokėsi išsakyti savo nuomonę, priimti sprendimus, dirbti komandose bei turėjo galimybę susipažinti ir pabendrauti su bendraamžiais.

Komandų darbus vertino visuomenės sveikatos priežiūros specialistės, kurios vaikams padėjo suprasti, kad už savo sveikatą esame atsakingi visi, ir kad vaikų sukaupta patirtis ateityje pravers sprendžiant sudėtingesnius klausimus.

Konferencijoje dalyvavusi lopšelio-darželio "Žiogelis" direktorė S.Saviščevienė pabrėžė, kad labai svarbu atsižvelgti į vaikų išsakytas mintis, jas gerbti ir į jas įsiklausyti. Kiekviena ugdymo institucija turi siekti sveikiau gyventi ir rodyti pavyzdį mažiesiems ugdytiniams.

Renginio pabaigoje vaikai ir pedagogai apdovanoti padėkomis už dalyvavimą. Įteiktos Šiaulių miesto visuomenės sveikatos biuro prisiminimo dovanėlės kiekvienam dalyviui. Visi konferencijos dalyviai dalijosi įspūdžiais, šiltais žodžiais, plojimais vieni kitiems, dėkojo už bendrą komandinį darbą. Dėkojame dalyvavusiems vaikams už teigiamas emocijas, pasitikėjimą savimi ir tikimės susitikti kitai metais.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite