Angle down Atgal

Vaikų ir juos lydinčių pedagogų iš Ukrainos pažintis su Šilalės kraštu

Vakar Šilalės rajone lankėsi Tauragės krašte viešinti vaikų grupė iš Ukrainos Lucko miesto. Ukrainiečių vaikai Vlado Statkevičiaus muziejuje susitiko ir su rajono meru Algirdu Meiženiu, jo patarėju Vytautu Juciumi ir muziejaus darbuotojomis.

Sveikindamas svečius, meras A. Meiženis papasakojo apie Šilalės kraštą, pasidžiaugė, kad su Ukraina išlaikome šiltus ir draugiškus santykius, palinkėjo smagios kelionės, gerų įspūdžių ir būtinai čia sugrįžti.

Vizito Šilalėje metu muziejaus darbuotojos vaikams aprodė žymiausius Šilalės rajono lankytinus objektus: „Lituanikos“ lakūno Stasio Girėno tėviškę-muziejų, restauruotą analogų Europoje neturintį Dionizo Poškos Baublių muziejų, kur iš ąžuolo išskobtame Baublyje D. Poška sudėjo archeologinius radinius, istorinę ir etnografinę medžiagą, senovės dievų atvaizdus, įžymių žmonių portretus ir daugiau kaip 200 knygų bibliotekėlę, apžiūrėta Girdiškės bažnyčia, kurioje prieš 90 metų įrengti išskirtiniai ąžuoliniai altoriai – vieninteliai tokie Lietuvoje.

Ukrainiečių vaikų ekskursijas, jų vasaros stovyklas ir kitas pramogas organizuoja Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybės, o apgyvendinimu ir maitinimu rūpinasi Lietuvos šaulių sąjunga, Tauragės apskrities Kęstučio šaulių 7-oji rinktinė. Svečiai gyvena Smalininkų technologijų ir verslo mokykloje.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite