Angle down Atgal

Vaikų į darželius tėveliai vesti neskuba

Nuo gegužės 18-osios atnaujintas priešmokyklinis ir ikimokyklinis ugdymas, duris plačiau atvėrė ir rajono vaikų lopšeliai-darželiai, darželiai-mokyklos, dėl mokslo metų užbaigimo apsisprendė mokyklos. Kas ir kaip pasikeitė mūsų gyvenime atlaisvinus karantiną?

– Visos mūsų mokyklos jau išsakė savo apsisprendimą, laikantis rekomendacijų, mokslo metus užbaigti nuotoliniu būdu, birželį kiekviena jų yra nusimatę įvairias formaliojo ir neformaliojo ugdymo veiklas.

Sprendimus dėl mokslo metų užbaigimo mokyklos priėmė pasitarusios su savo bendruomenėmis. Vaikų darželiai bei mokyklos-darželiai nuo pirmadienio jau pasitinka savo senokai matytus mažuosius auklėtinius. Priešmokyklinio ugdymo grupės mokykloje, pasitarus su vaikų tėveliais, ir toliau tęsia ugdymą nuotoliniu būdu, - gegužės 20-ąją „Atspindžiams“ sakė Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėja Rimutė Arlauskienė. Ji informavo, jog gimnazijos planuoja abiturientams, besirengiantiems brandos egzaminams, rengti nenuotolines konsultacijas pačiose mokyklose.

„Atspindžiai“ pakalbino ir keletą švietimo įstaigų vadovų, domėjomės, kaip sekasi sugrįžti prie įprasto, nors ir įvairiais higienos reikalavimais suvaržyto, darbo ritmo. Daugiausiai mažųjų nuo gegužės 18 dienos sugrįžo į Kaišiadorių vaikų lopšelį-darželį „Žvaigždutė“.

– Kadangi esame vaikų skaičiumi didžiausias darželis, tai natūralu, kad ir vaikučių nuo pirmadienio susirinko nemažai – apie 50 procentų, tai yra – 93 iš 200. Priėmėme tiek, kiek prašymų buvo pateikę tėveliai, - sakė „Žvaigždutės“ direktoriaus pavaduotoja ugdymui Edita Stanislauskienė. Pasak E. Stanislauskienės, dar daugiau vaikų į darželį tėveliai žada atvesti nuo birželio 1-osios. „Žvaigždutė“, kaip ir „Spindulys“ šiemet dirbs ir vasarą, kadangi daugelis šeimų karantino laikotarpiu jau yra išnaudoję savo atostogas, jiems aktualu, kad būtų kur palikti vaikus.

Skirtingai nuo visų kitų, Kaišiadorių „spindulio“ vaikų lopšelis-darželis priimti vaikus buvo pasirengęs visą karantino laikotarpį, buvo sudarytos sąlygos lankyti darželį tiems vaikams, kurių tėveliai neturi galimybės pasirūpinti vaikų priežiūra namuose – pvz., dirba sveikatos įstaigose, yra ugniagesiai ir pan. – Priimti tokius buvome pasirengę, kasdien buvo valomos, dezinfekuojamos patalpos, tačiau, matyt, Kaišiadoryse tėveliai surado galimybių savo vaikučius prižiūrėti namuose, todėl mažųjų nesulaukėme.

Gegužės 18 dieną į „Spindulį“ tėveliai atvedė 69 vaikučius, antradienį jų buvo 79, šiandien – 77, - gegužės 20ąją kalbėjo „Spindulio“ direktorė Natalija Raudeliūnienė, kuri pasidžiaugė, jog veikla vyksta sklandžiai, sugrįžę į grupes vaikai patenkinti. – Mažieji džiaugiasi susitikę vieni su kitais, džiaugiamės ir mes. Štai šiuo metu užsiėmimai vyksta lauke, vaikai smagiai žaidžia lauko šachmatais, - trečiąją nenuotolinio darbo dieną sakė Žiežmarių mokyklos-darželio „vaikystės dvaras“ vadovė Eglė Raudeliūnienė. Pasak direktorės, sugrįžti į darželį prašymus parašė 19-os vaikučių tėveliai, tiek jų ir lanko grupes Žiežmariuose.

– Kiekvieną vaiką pasitinkame lauke, palydime į grupę. Prieš atverdami darželio duris kontaktinei veiklai tėveliams išsiuntėme laiškus, kad paaiškintų mažiesiems, jog darbuotojos juos sutiks su kaukėmis, kokia tvarka laukia – rūpėjo, kad vaikai neišsigąstų pokyčių, jaustųsi saugiai, juk kai kuriems – dar vos dveji metukai, - pasakojo Gudienos lopšelio-darželio „Rugelis“ direktorė Aurika Bartkienė. – Nors baiminomės, kad po tokios ilgos pertraukos laukia naujas adaptacinis laikotarpis, jo neprireikė, mūsų mažieji iš karto apsiprato, džiaugiasi vieni kitais, o mes džiaugiamės jais ir tėveliais, kurie labai geranoriškai, rūpestingai atsižvelgia į šiuo laikotarpiu taikomus reikalavimus. Tiek pačiame „Rugelyje“, tiek jo skyriuje Stasiūnuose šiuo metu veikia po vieną vaikų grupę iš dviejų.

Gudienoje tėveliai kol kas atveda po 14-15 vaikų, Stasiūnuose – 11, tai yra – kiek mažiau, nei 50 proc. Kiti turi galimybes vaikus pagloboti namuose. „Rugelyje“, kaip ir visose kitose įstaigose, mokestis už vaiko išlaikymą nelankantiems darželio karantino metu neskaičiuojamas. Pravieniškių vaikų lopšelyje-darželyje „Ąžuoliukas“ nuo praėjusio pirmadienio susirinko arti 50 proc. vaikučių.

Kaip sakė darželio direktoriaus pavaduotoja Vilma Uzialko, ateinančią savaitę laukiama dar gausesnio būrio. – Smagu, kad vaikai sugrįžo pas mus su geromis emocijomis, jie patenkinti buvimu kartu, - kalbėjo V. Uzialko. Žaslių vaikų lopšelis-darželis „Žaliasis klevelis“ sulaukė 38 tėvelių prašymų lankyti nuo gegužės 18-osios, tačiau per pirmąsias tris dienas leisti laiką vaizdingoje aplinkoje atkeliauja trisdešimt penki (iš viso šį darželį lanko 56 vaikai). –Suprantama, jog kai kurios šeimos nori dar pasaugoti savo vaikučius, jeigu yra galimybės – kodėl gi ne? Saugome ir mes. Yra sudarytos trys grupės. Kai geras oras vaikai mielai leidžia laiką lauke, darželio kiemas „stop“ juostomis padalintas į tris sklypus, kiekviename jų yra sava smėlio dėžė, pavėsinė.

Kadangi esame specifinis lopšelis-darželis, turime tokias sąlygas, kurios dabar ypač praverčia, - sakė „Žaliojo klevelio“ direktorė Erlanda Vitkauskienė. Ateinančius vaikus su tėveliais bei pro šalį skubančius žasliečius „Žaliasis klevelis“ šį pavasarį pradžiugino meno kūriniu – trijų stelų kompozicija „Čia auga vaikai“. Ąžuolo kompoziciją pagal lopšelio-darželio direktorės, žinomos menininkės Erlandos Vitkauskienės eskizą sukūrė savivaldybės Kultūros premijos laureatas Vidmantas Kapačiūnas.

Kaip sakė direktorė, stelas-koplytstulpius vaikų lopšelis-darželis pastatė iš 2 proc. pajamų mokesčio įnašų, įkurdinti jas geranoriškai padėjo ūkininkai Jonas Juodis ir Darius Stankevičius, darželio darbuotojas Raimundas. Kompozicijos centre, tarsi simbolizuodama lopšelio-darželio pavadinimą, puikuojasi klevo stela, abipus – mergaitės ir berniuko figūros. Abejose kompozicijos pusėse – po tvirtą suolelį prisėsti pailsėti arba tiesiog pamąstyti apie mūsų vaikus, kuriems gera čia, netoliese esančiame jaukiame darželio kieme, greitai bėgantį gyvenimą ir save jame. O gyvenimas iš tiesų bėga greitai.

Tikimės, jog pamažu švelnėjantis karantinas, kaip ir visa kita, netrukus liks tik prisiminimu...

I.Macelienės nuotr.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite