Angle down Atgal

Vaikų dienos centre Gudžiūnuose – dėmesys ir mobiliosios komandos teikiamai pagalbai šeimoms

Dar tik metų pradžioje Kėdainiuose įsikūrusios antrosios Kauno apskrities vaiko teisių apsaugos skyriaus mobiliosios komandos narės nebesijaučia naujokėmis ir jau imasi aktyvios švietėjiškos veiklos. Pirmasis turiningas susitikimas su Gudžiūnų bendruomene.

"Mobilioji komanda atvyksta kai "suserga" šeima ir stengiasi padėti – taip paprastai ir betarpiškai jaukiame sambūryje pasakojome apie savo darbą, galimą pagalbą ištikus sunkumams. Atvykstame ne barti, bet informuoti, konsultuoti, motyvuoti, todėl priimkite mus drąsiai – tokia buvo mūsų žinutė šeimoms“, – kalbėjo komandos socialinė darbuotoja Dalia Dzimavičienė.

Pokalbio metu akcentuota, kad šeimoms atsirado dar daugiau pagalbos susidūrus su sunkumais. Atkreiptas dėmesys ir į tai, kad įsisenijusios, nesprendžiamos ar netinkamai sprendžiamos šeimų problemos turi tiesioginį ryšį su jose augančių vaikų raida, palieka ilgalaikes pasekmes.

Pristatytos pagrindinės naujovės: mobiliųjų komandų darbo laikas su šeima ilgėja nuo 14 iki 30 kalendorinių dienų. Dar vienas svarbus pasikeitimas: specialistai susitinka ne vien su tėvais, bet ir su vaikais, kaip galima greičiau suteikia tinkamą ir profesionalią pagalbą. Mobilioji komanda į šeimą atvyksta tuomet, kai įvertinus aplinkybes vaikui nustatytas apsaugos poreikis. Priklausomai nuo poreikių ir nusiteikimo pagalbą priimti, grupė vyksta ir namų aplinkoje bendrauja su šeima.

Sukaukta jau per 40 prašymų lankyti Gudžiūnų bendruomenės vaikų dienos centrą. Centre laiką leisti planuoja tiek vaikai, tiek ir jų tėveliai. Anot specialistės, šio Centro dėka labai svarbi informacija pasiekė didelę grupę šeimų, naujomis žiniomis jie paskatinti pasidalyti ir su kaimynais, artimaisiais.

Iš Kėdainių rajono gaunama bene daugiausia pranešimų apie galimus vaiko teisių pažeidimus (2019 m. gauta 680), todėl tikslingai antroji komanda veikia iš Kėdainių, pagalba yra arčiau ir pasieks greičiau.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite