Angle down Atgal

Vaikų darželis bus ir Upynos mokykloje

Upynos mokyklą, kuri naujais mokslo metais taps Šilalės Dariaus ir Girėno progimnazijos skyriumi, lankys ne tik 30 pradinukų, bet ir 24 darželinukai, kuriems pirmame aukšte baigiamos įrengti nuo visos mokyklos atitvertos patalpos. Čia darbuojasi telšiškiai UAB „Napsita“ meistrai. Jų darbas mokyklai kainuos 32,4 tūkstančio eurų.

- Nemanau, kad tai yra daug, - sako Kaltinėnų A. Stulginskio gimnazijos direktorius Virginijus Andrijauskas, laikinai einantis ir Upynos direktoriaus pareigas. - Juk teko perdaryti tualetus, įrengti prausyklas, skalbyklą, atvesti vandentiekį, keisti lubas ir grindis. Pagal sąmatą buvo numatyta darbų per 40 tūkstančius eurų, bet konkurso metu kainą pavyko sumažinti apie10 tūkstančių eurų.

Tai bus visą dieną veikiantis vaikų darželis, jam yra užsirašę 18 ikimokyklinukų bei 6 priešmokyklinukai. Laikinasis direktorius neabejoja, kad rugsėjo pirmąją Upynos mokykla galės švęsti ir savo darželio atidarymą.

Iš viso šiemet trys mokyklos – Upynos, Obelyno ir Pajūralio – tarps ir darželiais, kurie veiks visą darbo dieną. Juos lankys 53 vaikai, o įrengti darželius rajono biudžetui kainuos 54,9 tūkstančio eurų.

- Tai nėra brangu, nors kai kurie oponentai mus kritikavo, kad išlaidaujame, - kalbėjo mero pavaduotojas Tadas Bartkus, aplankęs visas tris mokyklas. - Dėl vieno vaiko investuojame tūkstantį eurų su trupučiu – argi tai daug? Dabar į naujuosius darželius tėvai užrašė 53 vaikus, bet dar ne visi žino, kad nuo šiol Obelyno, Pajūralio ir Upynos mokyklų priešmokyklinukų bei ikimokyklinukų grupės veiks visą dieną. Mokyklų vadovai sako, kad vaikų darželių poreikis augs, ir aš jais tikiu. Net ekonominiu požiūriu rekonstruoti tuštėjančias mokyklas ir įkurti jose vaikų darželius yra racionaliau, negu prižiūrėti ir šildyti tuščias klases. Kad ir ką sakytų oponentai, šis sprendimas buvo teisingas, - įsitikinęs vicemeras.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite