Vaiko pietų miegas, ar kaimynų remontas: kai du pešasi, kas laimi?

Šiauliai
Asociatyvi Freepik.com nuotr.
Reporteris Brigita Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vaikus auginančios šeimos labai gerai žino, koks svarbus yra vaiko dienos ritmas. Nuo to dažnai priklauso ir paties mažylio nuotaika, apetitas, ar tiesiog gera savijauta. Tačiau ką daryti, jei įprasto dienos rimto laikytis neišeina dėl kaimynų keliamo triukšmo? Kas yra svarbiau vaiko pietų miegas ar kaimynų remontas?

Su tokia problema susidūrė viena šiauliečių šeima. Neapsikentęs vyras savo pyktį išliejo socialiniuose tinkluose. Esą, kaimynai jau gerą pusmetį kala, gręžia, todėl dieną namuose nėra ramybės ne tik jiems patiems, bet ir jų atžalai. Didžiausia problema – pietų miegas. Dėl nesibaigiančių remonto darbų vaikas negali pailsėti. Triukšmas trukdo mažyliui užmigti, o jei šis ir užmiega, tai greitai būna pažadintas gręžimo sukelto garso.

Vyras tvirtina apie susidariusią situaciją kalbėjęs ir su kaimynais. Deja, supratimo nesulaukė. Kaimynai gina savo interesus: dieną atlikti remonto darbus jie gali, jokių reikalavimų nepažeidžia. O kaip tuo metu ilsėtis kaimynų vaikui, jiems tiesiog neįdomu.

Dėl kaimynų keliamo triukšmo šeima kreipėsi ir į savivaldybę, ir į policiją, net į Vaikų teises. Visur sulaukė vienodo atsakymo – kaimynai turi teisę atlikti remontą.

„Kiek laiko mažiukas vaikas gali ištempti nepamiegojęs pietų. Juk dar vystosi visa psichika, nervinė sistema. Pagalvokite, kas iš vaiko liks jei tokiame triukšme augs? Nejaugi išvis nėra žmogiškumo?“, – klausia supykęs tėtis.

Visuomenės sveikatos specialistai: jei triukšmas viršija nustatytą ribą, sprendimas yra

NVSC Šiaulių departamento Visuomenės sveikatos saugos kontrolės skyriaus patarėjos Danguolės Jočienės teigimu, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Šiaulių mieste yra nustatytas statybos darbų pradžios ir pabaigos laikas.

Vykdant statybos darbus nustatyta, kad gyvenamosiose patalpose ir gyvenamosiose teritorijose, kai statybos darbai vykdomi arčiau nei 300 m atstumu iki gyvenamųjų ir visuomeninės paskirties pastatų (švietimo ir ugdymo įstaigų, bibliotekų, sveikatos priežiūros ir gydymo įstaigų), darbo dienomis dienos metu nuo 8 val. iki 19 val., šeštadieniais dienos metu  nuo 10 val. iki 19 val. Vykdant  statybos darbus nuo 13 val. iki 15 val. būtina užtikrinti, kad nebūtų viršijami Lietuvos Respublikos triukšmo valdymo įstatyme ir Lietuvos higienos normoje HN 33:2011 „Triukšmo ribiniai dydžiai gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje“  nustatyti triukšmo rodiklių ribiniai dydžiai.

Specialistė teigia, kad šį konfliktą padėtų išspręsti Šiaulių miesto savivaldybės statybos darbų triukšmo kontrolierius, kuris vykdo statybos darbų triukšmo kontrolę.