Autorės ir Inos Orlovskajos nuotr.
Angle down Atgal

Vaikai skaito. Lietuva skaito. Skaitome kartu (nuotraukų galerija)

Vaikų dienos centro „Draugai“ vaikai dalyvavo akcijoje „Lietuva skaito“, paminint gegužės 7-ąją – Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną.

Linksmai šnekučiuodamiesi, su pakilia nuotaika susėdome parke prie Obelisko, skirtame Kauno – Daugpilis nutiestam keliui, suoliukų. Bibliotekininkė trumpai supažindino su šios dienos reikšmę Lietuvos istorijai, žmonėms, kalbai, knygai... Vaikams buvo išdalintos knygos. O pasirinktas knygų autorius – J. Tumas-Vaižgantas – lietuvių literatūros klasikas. Kodėl? Todėl, kad šiais metais švenčiamos J. Tumo-Vaižganto 150-osios gimimo metinės. Be to, 2019 metai LR Seimo yra paskelbti šio lietuvių literatūros klasiko metais.

Dalyviai, susipažinę su knyga, ją pavartę, išsirinko kūrinius. Paeiliui skaitė ištraukas, keitė skaitymo vietą ir būdą: susėdo ant žolės ratuku, puslankiu, ant suoliuko ir ekstremaliomis sąlygomis. Kartu supratome – jei yra didelis noras skaityti, visos skaitymo vietos ir būdai yra priimtinos.

Vaikus suintrigavo senoviniai kūrinių vardai, pavardės ir žodžiai. Su J. Tumo-Vaižganto kūrybą smulkiau supažindinti vaikus bibliotekininkė pažadėjo rugsėjo mėnesį.

Paskui laukė maža staigmena – balionų leidimas. Lai skaito visi!

Nijolė PILAC, Ligoninės bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite