Angle down Atgal

Varėnos vaikams suteiktos naujos galimybės: šiemet jie lanko krepšinio, rankinio ir tinklinio treniruotes

Prieš metus Varėnos rajone pradėtas vykdyti mokiniams ir jaunimui iš kaimiškųjų vietovių skirtas sporto projektas sėkmingai tęsiamas ir šiais mokslo metais. Į savaitę po tris kartus mokiniai iš Merkinės ir Senosios Varėnos nemokamai atvežami į krepšinio, rankinio ir tinklinio treniruotes Varėnoje, kur turi puikias galimybes siekti asmeninių sportinių rezultatų. Planuojama, kad  artimiausiu metu į Varėną sportuoti mokiniai bus vežiojami ir iš Žilinų.

Šią socialinę kaimo vaikams tikrai reikalingą iniciatyvą sugalvojo ir laimėjęs dalinį Švietimo, mokslo ir sporto ministerijos Sporto rėmimo fondo finansavimą, projektą „Suteik galimybę sportuoti“ įgyvendina labdaros ir paramos fondas „Sporto viltys“. Projekto tikslas – Varėnos rajono kaimiškųjų vietovių vaikams suteikti pilnavertiškas galimybes sportuoti Varėnos sporto centro vykdomuose sporto šakų užsiėmimuose, kur yra sukurta kokybiškas paslaugas teikianti sporto bazė.

Praktiškai ir fondas prieš trejetą metų buvo įkurtas tam, kad įgyvendinant įvairius projektus bei socialines akcijas, būtų galimybė padėti Varėnos krašto sportuojančiai bendruomenei, ypatingai vaikams ir jaunimui. Daugumoje Varėnos rajono  kaimiškųjų vietovių nėra tinkamų sąlygų sportuoti bei nevyksta edukaciniai užsiėmimai. Nors norinčių sportuoti tikrai yra, deja, ne visi šių bendruomenių nariai, ypatingai vaikai, dėl finansinių sunkumų gali lankyti treniruotes ir įvairius užsiėmimus kitur.

Fondo „Sporto viltys“ vadovas Rolandas Markinas, kalbėdamas apie jau metus gana sėkmingai vykstantį projektą, pažymi: „Džiugu, kad fondo įgyvendinamas projektas tikrai prasmingas, nes turi galimybę prisidėti prie jaunimo sveiko gyvenimo būdo  propagavimo bei projekto dalyvių, lankančių masinio sporto renginių veiklas, didesnio sportinio pasirengimo. Per šiuos metus į treniruotes Varėnoje iš kaimiškųjų vietovių vežėme maždaug  75 vaikus ir jaunuolius. Nors pavasarį įprastoms projekto veikloms šiek tiek sutrukdė karantinas, tačiau atsigriebėm vasarą, vaikams organizuodami treniruotes su žymiais krepšininkais Pauliumi Jankūnu ir Tautvydu Lydeka. Fondo siūloma paslauga tampa vis naudingesnė, nes poreikis atvežti mokinius ir jaunimą iš kaimiškų vietovių į Varėną vis didėja, o norinčių sportuoti vaikų yra tikrai daug. Per dvejus metus šio projekto pagalba lankyti sporto užsiėmimus Varėnoje sudarysime sąlygas maždaug šimtui penkiasdešimt mokinių iš kaimiškųjų vietovių. Viliamės, kad sportavimas taps jų gyvenimo būdu, o kai kurie taps ir profesionaliais sportininkais“.

Pakalbinti treniruotes lankantys mokiniai džiūgauja, kad turi galimybę sportuoti Varėnoje. Jie sakė, kad treniruotes lanko su dideliu noru. „Patinka, kad sporto užsiėmimus mums veda motyvuoti treneriai. Jau pirmąją treniruotę gavome naujas sportines aprangas ir sportuojame bendrai su varėniškiais. Kiekvieno važiavimo į Varėną laukiame tikrai nekantriai“.

Šio projekto dalyvių treneriai patenkinti mokinių noru aktyviai sportuoti. Pasak jų, ne kiekvienas kol kas turi tinkamą sportinį pasirengimą, tačiau  lankydami sporto užsiėmimus, jie tikrai pasieks geresnių asmeninių sportinių rezultatų.

 

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite