Angle down Atgal

Vaikai, Kaukas ir Vaižgantas

Saulėtą antradienio rytą, džiaugdamiesi šilta spalio diena, į Vaikų literatūros skyrių atskubėjo 2-4 klasių mokiniai lydimi mokytojų Dainos ir Svetlanos.

Pasidaliję įspūdžiais ir juos aptarę pasidomėjo būsima veikla. Iš bibliotekininkės Zinos sužinojo, kad popietė skirta rašytojo, kunigo Juozo Tumo-Vaižganto metams paminėti.

Išgirdę, kad Juozas Tumas-Vaižgantas yra parašę daug kūrinėlių vaikams apie gamtą ir naminius gyvūnus ir pats turėjo augintinį – šunelį taksą, labai stebėjosi jiems negirdėtu šuns vardu. Mat takso vardas buvo Kaukas. Pasiklausę mokytojos Svetlanos ir bibliotekininkės skaitomų kūrinėlių iš knygelės „Mikutis gamtininkas“ papasakojo apie savo augintinius.

Kūrybinės veiklos metu mokiniai kūrė darbelius-atvirukus su ežiukais. Apžiūrėję sukurtą pavyzdį ir išsiaiškinę iš kokių medžiagų ir kaip reikia kurti ėmėsi darbo. Išsirinkę patikusių spalvų popierių, stropiai klijavo džiovintus medžių lapus, iš popieriaus kirpo ežiuko kojas, snukutį, noselę, akis, ant spyglių prismaigstė raudonšonių obuolių. Džiaugėsi, kad kūrinėlius galės dovanoti artimiesiems.

Pasikeitę perskaitytas knygeles dar spėjo ir pažaisti.

Zina ČERNOVIENĖ,
Zarasų viešosios bibliotekos vyresnioji bibliotekininkė
Nuotraukų autorius Yuri Ibrahamyan, Europos Solidarumo korpuso savanoris iš Armėnijos

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite