Angle down Atgal

Vaikai gatvėje turi teisę jaustis saugūs

Rugsėjį, kai vaikai po vasaros pailsėję vėl renkasi į mokyklas, svarbu priminti saugaus eismo taisykles, nes, pastebėta, pirmomis savaitėmis, ypač mažesnieji, būna išsiblaškę, primiršę elgesio gatvėje įgūdžius.

„Vaikų teisė jaustis gatvėje saugiems – viena svarbiausių, o mūsų, suaugusiųjų ir specialistų, dirbančių su vaikais pareiga jiems padėti, pamokyti, priminti saugaus eismo taisykles, kad vaikų kelias iš namų į mokyklą, būrelius ir atgal namo būtų saugus,“ - sako Šiaulių menų mokyklos Saugaus eismo kabineto vedėjas Aidas Steponaitis.

Pamokas, skirtas prisiminti saugaus elgesio gatvėje taisykles Aidas Steponaitis pradėjo Šiaulių S. Sondeckio menų gimnazijoje, čia mokosi gabūs menams vaikai nuo pirmos iki dvyliktos klasės. Pradinukai lektorių sutiko pasiruošę – noriai pasakojo, koks jų kelias iki mokyklos rytą ir atgal namo. Vaikai išsamiai aiškino, kad būtina gatvę pereiti tik perėjose, laukiant žalio šviesoforo signalo, nestovėti per arti kelkraščio, nesistumdyti, nebėgti. Kaip reikia saugiai elgtis gatvėje saugaus eismo lektorius vaikams rodė ir ant improvizuotos gatvės – vaikai patys „važiavo“ žaislinėmis mašinėlėmis ir „vedė“ pėsčiuosius . Vaikams didelį įspūdį paliko parodytos avarinės situacijos, kai aiškiai matyti pėsčiųjų klaidos, viena didžiausių – staiga išeiti į perėją neįsitikinus, ar saugu. Su vaikais kalbėta ir apie tai, kaip saugiai važiuoti automobilyje – jeigu vaikas yra žemesnis, nei 135 centimetrų ūgio, jis privalo sėdėti kėdutėje, kad saugos diržas būtų prisegtas pagal visas taisykles. Vaikams priminta, kad saugiausia yra sėdėti galinėje sėdynėje.

,,Aš visada iš namų išeinu kiek anksčiau, kad nereikėtų skubėti, kad turėčiau laiko susikaupti gatvėje ir pastebėčiau šviesoforo signalus bei mašinas ir jausčiausi saugus“, - sakė vienas pradinukas.

„Nors važiuojant automobiliu labai norisi sėdėti priekyje, tačiau žinau, kad esu dar mažas ir mano vieta mašinoje – ant galinės sėdynės, nes taip mama ir tėtis mane saugo, nes mane myli“, - sakė antrokė.

„Mūsų, vaikų pareiga būti drausmingais eismo dalyviais, mes turime saugoti save ir vieni kitus, nežaisti gatvėje, nekalbėti mobiliuoju telefonu einant judriomis miesto vietomis, nesiklausyti ausinuko, nes tai nesaugu“, - pamokas gerai išmoko ir ketvirtokė.

Vaikams priminta ir apie atšvaitų svarbą, kaip jais naudotis, nes rudens dienos sparčiai trumpėja ir tuoj rytai ir vakarai bus tamsoki, ir atšvaitai taps būtini.

Šiomis saugaus eismo pamokomis pasitinkama ir Europos saugaus eismo diena.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite