Angle down Atgal

Vadžgiriškius į vieną didelę šeimą sujungusi sakralinė muzika

Išgirdus žodį „sakralinis“ daugeliui natūraliai mintyse iškyla įvairiausi religiniai vaizdiniai: tapyti šventųjų paveikslai, bažnyčios, kryžiai, šventų mišių muzika, giesmės... tačiau kaip sako „Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblio“ vadovė Lina Lukošienė, šis žodis po savimi talpina daug daugiau. Jis įkūnija tai, kas kiekvienam žmogui yra šventa, o, anot Linos, tų šventų dalykų mes kiekvienas turime daug ir įvairių.

Beveik prieš savaitę, spalio 11 d., „Vadžgirio sakralinės muzikos ansamblis“ atšventė savo 20-ąjį gimtadienį, surengdamas įspūdingą koncertinę programą Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčioje. Atrodo, po tokio svarbaus ir didingo renginio dainininkams būtų pats metas šiek tiek atsikvėpti. Bet tik ne šio ansamblio nariams. Trečiadienio vakarą kaip ir kiekvieną savaitę jie vėl susirinko į Vadžgirio bendruomenės namus repetuoti. Čia susitikę mes ir pasikalbėjome su dainininkais, kurie pasidalino savo mintimis apie muziką, bendruomenišką veiklą bei prisiminimais iš ansamblio gyvenimo.

Įsikūrę nesitikėjo gyvuoti taip ilgai

Vadžgiryje ansamblio atliekami kūriniai pirmą kartą suskambėjo 2000-ųjų išvakarėse. Kaip sako jo vadovė L. Lukošienė, norėjosi kažkaip įdomiai ir įsimintinai paminėti naujųjų metų sutikimą, kad kiekvienas pajaustų naujo amžiaus pradžią. Lina sako, kad miesteliuose ir kaimuose didelio pasirinkimo kaip nustebinti bendruomenės žmones beveik nėra, todėl buvo nuspręsta surengti koncertą, o tam reikėjo surasti ir suburti dainuojančius žmones.

Pirmasis koncertas įvyko Vadžgirio Šv. Juozapo bažnyčioje, per pat Kalėdas. Tada 9 naujojo ansamblio nariai ir padovanojo savo miestelio bendruomenei įsimintiną renginį. Kaip pasakoja Lina, tai buvo didžiulis įvykis tiek patiems atlikėjams, tiek miestelio žmonėms. „Ruošėmės be galo daug, ištisai repetavom. Filmavom repeticijas, analizavom kas negerai, ką dar tobulinti ir panašiai. Pirmam koncertui ruošėmės labai, labai...“ – su šypsena prisimindama pasakoja Lina.

Pačioje pradžioje ansamblis nesitikėjo, kad gyvuos taip ilgai. Visiems norėjosi pratęsti pradėtą veiklą, kurioje atrado dalį savęs, ir nei vienas nepastebėjo, kad praėjo tiek daug laiko nuo pirmojo susibūrimo. Prabėgus 20-čiai metų ansamblyje vėl dainuoja 9 nariai – Lina ir Henrikas Lukošiai, Živilė Šiuikienė kartu su dukra Ugne, Staselė Tamošaitienė, Virginija ir Gintaras Stoškai, Ieva Jakienė ir Rytė Galbuogienė. Dainininkai juokiasi, kad nors jų skaičius ir didėjo ir mažėjo, tačiau vėl sugrįžo prie savo pamėgto, pirmutinio varianto.

Plačiau skaitykite šios savaitės laikraštyje „Mūsų laikas“.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite