Angle down Atgal

V. Titovui už partizanų vado paniekinimą skirta 12 tūkstančių eurų bauda

Klaipėdos politikui Viačeslavui Titovui už partizanų vado Adolfo Ramanausko-Vanago paniekinimą skirta 12 tūkst. eurų baudą.

Toks nuosprendis uostamiesčio politikui antradienį paskelbtas Klaipėdos apylinkės teisme, BNS pranešė teismo atstovė spaudai Olga Sadovskaja.

Prokuroras siūlė V. Titovui skirti metų ir aštuonių mėnesių laisvės atėmimą, jo vykdymą atidedant dvejiems metams.

Prašymą skirti lygtinę bausmę prokuroras motyvavo tuo, kad V. Titovas anksčiau neteistas, dirba bei augina tris mažamečius vaikus.

Klaipėdos politikas buvo kaltinimas mirusiojo atminimo paniekinimu, kurstymu prieš tam tikrą žmonių grupę ir viešu pritarimu SSRS nusikaltimams ar jų neigimu.

Tyrimas dėl politiko veiksmų pradėtas pernai liepą, kai V. Titovas diskusijoje dėl A. Ramanausko-Vanago atminimo įamžinimo pareiškė, jog partizanų vado iniciatyva buvo nužudyti 8 tūkst. piliečių ir vaikų, o jis pats asmeniškai skelbdavo mirties nuosprendžius.

V. Titovas kaltę neigia ir tvirtina, kad yra persekiojamas už nuomonę.

Jis tikina pasirėmęs sovietų teismo sprendimu, tačiau istorikai pabrėžia, kad tai buvo politinė sufabrikuota byla, o tiriant partizanų veiklą negalima remtis vien jų budelių, KGB, bylomis.

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas yra paskelbęs, kad savo pasisakymais V. Titovas sulaužė tarybos nario priesaiką.

Nesulaukęs balsavimo dėl apkaltos jis atsistatydino iš Klaipėdos miesto savivaldybės tarybos, bet vėl į ją išrinktas per kovą vykusius savivaldos rinkimus.

Nepriklausomoje Lietuvoje teismas reabilitavo A. Ramanauską-Vanagą, po mirties jam suteikti aukščiausi valstybės apdovanojimai.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite