Angle down Atgal

V. Sinkevičius: numatoma pasirašyti susitarimą tarp aštuonių valstybių dėl Baltijos jūros taršos mažinimo

Už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę atsakingas eurokomisaras Virginijus Sinkevičius sako, kad rugsėjo pabaigoje tarp aštuonių Europos Sąjungos valstybių planuojama pasirašyti susitarimą dėl Baltijos jūros taršos mažinimo.

„Planuojame susitikti Palangoje, jeigu pandemija nepakoreguos planų. Tikiuosi, kad rugsėjo pabaigoje Palangoje susirinks aštuonių valstybių narių ministrai, atsakingi už aplinką, už žemės ūkį ir žuvininkystę, ir pasirašys bendrą susitarimą. Susitarimas labai smarkiai koreliuos su ES Žaliuoju kursu, taip pat su neseniai pristatyta bioįvairovės strategija ir ten išdėstytais tikslais“, – ketvirtadienį spaudos konferencijoje sakė Klaipėdoje apsilankęs V. Sinkevičius.

„Mes kalbame apie susitarimą tarp Baltijos jūros valstybių, šalinant didžiausius taršos šaltinius – maistinių medžiagų patekimą į vandenį, tai būtent žemės ūkio veikla įvairiose Baltijos jūros regiono valstybėse. Mes taip pat kalbame apie geresnį mikroplastikų surinkimą visame regione, kalbame ir apie tuos faktorius, kurie mažai priklauso nuo žmogiškosios veiklos, tai yra Baltijos jūros specifika“, – kalbėjo eurokomisaras.

Pasak jo, susitarime numatyti įsipareigojimai bus labai konkretūs, planuojama kasmet susitikti su ministrais dėl susitarime numatytų tikslų įgyvendinimo.

„Antras susitikimas galimai būtų Vokietijoje ir kasmet atnaujintume informaciją, kaip mums sekasi įgyvendinti užsibrėžtus tikslus“, – sakė V. Sinkevičius.

Baltijos jūra patenka tarp labiausiai užterštų jūrų visame pasaulyje.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite