Angle down Atgal

V. Šapoka sukritikavo ekonomistus: mano rekomendacija jiems – pasitikrinti faktus

Finansų ministras Vilius Šapoka, komentuodamas kai kurių ekonomistų teiginius, kad Lietuva pagal biudžeto deficitą kitąmet atrodys blogai ES kontekste, teigė, kad jiems reikėtų pasitikrinti faktus.

„Jei keliame tikslą išlaikyti įsipareigojimus ir juos įgyvendinti, kad išlaikytume pasitikėjimą valstybe, investuojame į ateitį, visa kita šaldome, kad suvaldytume skolą, tokiu atveju biudžeto deficitas yra 5 proc. Kalbant apie ekonomistų pasisakymus, ne visi yra ekonomistai, kurie tokiais pasiskelbia. Mes ir su kolegomis diskutavome, nežinau, iš kur jie traukia tokius skaičius. Teko girdėti, kad Kremliaus propagandos portaluose taip... Mano rekomendacija ekonomistams visuomet kalbėti ne iš nuojautos, o pasitikrinti faktus“, – DELFI laidoje „Piniginiai reikalai“ sakė V. Šapoka.

Anot ministro, kalbant tiek apie Lietuvos biudžeto deficitą, tiek apie skolą, pagal informaciją, kuri pateikta Europos Komisijai, ji bus viena mažiausių ES.

„Galiu pateikti keletą deficito pavyzdžių. Slovakija – 7,5 proc., Estija – beveik 7 proc., Prancūzija – beveik 7 proc., Slovėnija – 6,6 proc., Austrija – 6,3 proc., Nyderlandai – 5,5 proc., Suomija – 5 proc. Lietuva taip pat 5 proc. Vokietija – 4,3 proc.“, – teigė V. Šapoka.

Ministras ekonomistus paragino remtis oficialia informacija.

„Jie, kaip spėjame, išsitraukia pasenusias prognozes, kai išorės prognozuotojai prognozavo, kas bus kitų metų pabaigoje. Tos prognozės greitai keitėsi, o čia yra faktai ir oficiali informacija. Patarimas ekonomistams – visuomet imkite oficialią informaciją“, – DELFI sakė V. Šapoka.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite