Angle down Atgal

V. Šapoka: padedant besivystančioms šalims atgaivinti ekonomiką, labai svarbus privataus sektoriaus įsitraukimas ir darbo vietų kūrimas

Pasaulio banko (PB) atsakas į koronaviruso (COVID–19) pandemiją ir pagalbą besivystančioms šalims aptartas vaizdo konferencijoje su PB prezidentu Davidu Malpassu, kurioje dalyvavo finansų ministras Vilius Šapoka ir kiti PB Šiaurės ir Baltijos šalių valdytojai.

V. Šapoka susitikimo metu pažymėjo, kad, padedant besivystančioms šalims atgaivinti ekonomiką, bus labai svarbus privataus sektoriaus įsitraukimas ir darbo vietų kūrimas. Taip pat būtina kalbėti apie platesnę ekonominę transformaciją ir produktyvumo didinimą, siekiant auginti aukštesnės pridėtinės vertės darbo vietų skaičių, kartu siekiant, jog ekonomika būtų labiau įtrauki, žalia ir moderni.

„Naujosios technologijos ne tik gali paskatinti naujų darbo vietų atsiradimą ir produktyvumo didėjimą, tačiau gali lemti ir mažiau kvalifikuotų darbo vietų nykimą, todėl, norint išvengti neigiamų padarinių ir pasinaudoti ketvirtąja pramonės revoliucija, būtina investuoti į technologijas ir žmogiškąjį kapitalą“, – teigė finansų ministras V. Šapoka.

Vaizdo konferencijos metu su PB prezidentu buvo aptarti PB organizacijų grupės veiklos ir paramos vystymuisi klausimai, PB vaidmuo sprendžiant klimato kaitos darbotvarkės klausimus, taip pat mobilizuojant privataus sektoriaus investicijas į besivystančias šalis, sutelkiant šalių vidaus išteklius, skatinant lyčių lygybę ir siekiant Jungtinių Tautų 2015 m. patvirtintų Darnaus vystymosi tikslų.

Reaguodamas į COVID–19 pandemiją, PB kovą patvirtino 14 mlrd. JAV dolerių pagalbos besivystančioms šalims paketą. Pagalbos paketo lėšomis bus finansuojamos ne tik sveikatos apsaugos išlaidos, tai bus ir parama skurdžiausioms valstybėms kovojant su COVID–19 sukeltos ekonominės ir socialinės krizės padariniais. Taip pat PB įsipareigojo per ateinančius 15 mėnesių skirti iki 160 mlrd. JAV dolerių platesnei ekonominei programai besivystančiose šalyse, kuri padėtų atgaivinti ir paskatinti ekonomiką.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite