Angle down Atgal

V. Šapoka: nepaisant antro karantino, ekonomikos nuosmukis liks panašus

Laikinasis finansų ministras Vilius Šapoka sako, kad dar anksti pasakyti, kokią įtaką Lietuvos BVP turės antrasis karantinas, tačiau metinio rezultato jis stipriai paveikti neturėtų.

„Labai detalias išvadas daryti dar būtų per anksti. Matome, kaip ir kitose pasaulio šalyse, antroji banga sukuria daugiau netikrumo dėl ateities. Finansų ministerija yra nuolat labai konservatyvi darydama prognozes. Dėl to manome, kad šiais metais, nepaisant karantino, (situacija – ELTA) išliks panaši, mūsų ekonomikos nuosmukis sudarys apie 1,5 proc., kitąmet ekonomikos augimas sudarys apie 3 proc.“, – Prezidentūroje teigė V. Šapoka.

V. Šapoka taip pat išreiškė viltį, kad naujoji koalicija laikysis vidutinės trukmės skolos stabilizavimo plano.

Kalbėdamas apie mokesčių atidėjimus, laikinasis ministras teigė, kad kitais metais ne visi jie sugrįš į biudžetą, tačiau atidėjiniai neturėtų viršyti ministerijos prognozių.

„Kitąmet tikrai ne visi mokesčiai sugrįš. Remiantis tomis prielaidomis ir buvo įrašyti skaičiai į biudžetą. Čia turbūt Lietuvos banko ir Finansų ministerijos nuomonė yra labai panaši. Kalbant apie šių metų pabaigos konkrečius rezultatus, netrukus juos išvysime, bet jie iš esmės atitinka Finansų ministerijos prognozuojamus dydžius“, – sakė jis.

Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacijos (EBPO) atliktoje Lietuvos ekonominėje apžvalgoje pabrėžiama judėjimo mažai anglies dioksido išskiriančių technologijų ekonomikos link svarba. V. Šapoka teigė palaikąs žaliųjų mokesčių atsiradimą.

„Kaip finansų ministras, visada palaikiau ir palaikysiu, tikiuosi, naujoji ministrė palaikys, nes tai yra žymiai sveikesnis mokestis ekonomikai, nei smarkiau apmokestinti su darbo santykiais susijusias pajamas. Tos pačios diskusijos vyksta ir ES mastu. Net neabejoju, kad ateityje rasis daugiau mokesčių, kurie susiję su žaliuoju kursu“, – teigė V. Šapoka.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite