Angle down Atgal

V. Pranckietis prašo kitą savaitę surengti jo atšaukimo iš Seimo pirmininko procedūrą

Seime netylant kalboms apie galimą nepasitikėjimo Seimo vadovu procedūrą, pats Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis prašo nedelsti ir jau kitą savaitę Seime surengti jo atšaukimo procedūrą.

„Man yra neramu dėl susidariusios situacijos, yra peržengiamos sveiko proto ribos, situacija eskaluojama tiek ilgai, kad laikas ją užbaigti. Norėčiau pakviesti valdančiąją daugumą kitą savaitę, neatidėliojant organizuoti pagal Konstituciją, įstatymus, pagal Seimo Statutą procedūrą, kuri vadinasi atšaukimo procedūra, ir patikrinti pasitikėjimą Seime“, – trečiadienį spaudos konferencijoje Seime pareiškė V. Pranckietis.

Jis norėtų, kad tai būtų atlikta kitą savaitę, nes artėja kitų metų biudžeto projekto svarstymas.

„Prašau, kad tai būtų atlikta kitą savaitę, nes dar už savaitės ateina pagrindinis įstatymas, tai yra biudžetas, ir turėsime susitelkti biudžeto svarstymui. Todėl turime užbaigti šią diskusiją. Dar kartą kviečiu pabaigti šią situaciją Seimo įstatymo pagrindu“, – sakė V. Pranckietis.

Jis nesiėmė prognozuoti, ar užteks balsų, leisiančių jam išsilaikyti pareigose.

„Mes nieko neskaičiuojame, mes tikime, kad pagal įstatymą bus atlikta procedūra“, – lakoniškai žurnalistams atsakė Seimo pirmininkas.

Apie tai, kad iš „valstiečių“ pasitraukęs V. Pranckietis gali netekti Seimo pirmininko posto, kalbama jau seniai, tačiau konkrečios datos, kada gali būti surengta nepasitikėjimo procedūra, neatskleidžiama.

Valdančiosios koalicijos sutartyje yra numatyta, kad Seimo pirmininko postas turėtų atitekti „socialdarbiečiams“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite