REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2019 m. Spalio 15 d. 19:27

V. Pranckietis: neprašau gynybos - ieškau bendraminčių

Vilnius

Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.

Reporteris SantaŠaltinis: Etaplius.lt


103205

Nenumatytame Seimo plenariniame posėdyje toliau verda aistros dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio likimo.

Nepavykus atidėti posėdžio po procedūrinių pasiginčijimų iš Seimo tribūnos kalbėjo pats Seimo pirmininkas V. Pranckietis. Beje, valdantieji tuo metu paliko Seimo plenarinių posėdžių salę.

„Dauguma išsigando pačios savo sprendimo ir pareiškė savimi nepasitikėjimą“, - pareiškė V. Pranckietis.

Jis pakartojo, kad jam priekaištų dėl darbo nėra. „Esame įkaitai slaptų susitarimų“, - mano V. Pranckietis.

Kalbėdamas apie balsavimą, jis sakė, kad tai bus didžiulė pamoka ateities Seimams.

„Neprašau gynybos - ieškau bendraminčių“,- kreipdamasis į kolegas sakė Seimo vadovas.

Iniciatyvą atleisti V. Pranckietį iš Seimo pirmininko pareigų pristatė Seimo vicepirmininkas Remigijus Žemaitaitis.

Seimo narys liberalas Eugenijus Gentvilas šitoje istorijoje mato R. Karbauskio asmeninį kerštą V. Pranckiečiui. Jo vertinimu, R. Karbauskis padarė įkaitais visą Seimą.

„Liberalai iš esmės nedalyvaus šitame balsavime, o jeigu dalyvaus - nepalaikys V. Pranckiečio atšaukimo“,- sakė E. Gentvilas

Seimo narys Povilas Urbšys irgi teigė, kad jaučiasi kaip “tam tikro farso spektaklio generalinėje repeticijoje“. „Kad mes esame savotiški įkaitai to farso - tai akivaizdu“,- sakė P. Urbšys.

Opozicijos lyderis socialdemokratas Julius Sabatauskas mano, kad valdantieji įsivarė save į kampą. „Jie patys tapo įkaitais tos situacijos“, - sakė J. Sabatauskas, kalbėdamas apie valdančiųjų politinę krizę.

„Mes šitame farse dalyvauti nenorime. (...) Ar dalyvaus valdantieji balsavime ar ne - nesvarbu, mes pamatysime, ar turime Seime valdančiąją daugumą“,- sakė J.Sabatauskas.

Socialdemokratas Algirdas Sysas mano, kad klaida buvo padaryta nuo pirmų dienų, kai į šį postą buvo pasiūlytas asmuo, neturintis parlamentinės patirties. Jo nuomone, ir „valstiečių“ gretose buvo patyrusių parlamentarų, galėjusių užimti šias pareigas.

Seimo narė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen palinkėjo valdantiesiems, kad savo energiją nukreiptų verčiau į biudžeto svarstymą. Ji taip pat norėtų, kad ši istorija šį vakarą pasibaigtų.

Seimas po diskusijų nutarė surengti slaptą balsavimą dėl V. Pranckiečio atleidimo iš Seimo pirmininko pareigų. Jis turėtų pasibaigti 19 val. 45 min.

Sprendimas dėl Seimo pareigūnų atleidimo dėl nepasitikėjimo priimamas slaptu balsavimu daugiau kaip pusės visų Seimo narių balsų dauguma.

Beje, Statutas numato, kad Seimo nariai negali vienos sesijos metu pakartotinai reikalauti atleisti tą patį pareigūną.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA