Angle down Atgal

V. Pranckietis: man būtų smagu turėti atostogas

Tarpušvenčiu dirbantis Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis neslepia, kad jam būtų smagu turėti oficialias atostogas, kurių Seimas iki šiol nėra įteisinęs.

„Man būtų labai smagu turėti atostogas ir žinoti, kad aš esu atostogose. (...) Rasčiau veiklos visada, būtų laiko paskaityti ne tik dokumentus“, - trečiadienį žurnalistams sakė V. Pranckietis.

Pasak Seimo vadovo, tam reikėtų priimti Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektą. Šių metų vasarą Seimas pritarė šiam darbo grupės parengtam projektui po pateikimo.

Kol kas aiškėja, kad parlamentarai nelinkę įteisinti oficialių atostogų. Pagal pateiktą projektą, Seimo veikla yra nepertraukiama, Seimo nariai savo įgaliojimus vykdo visos kadencijos metu, Seimo narys laiką tarp Seimo, Seimo struktūrinių padalinių ir darbo grupių, kurių narys jis yra, posėdžių planuoja savarankiškai.

Tačiau darbo grupės vadovas Seimo vicepirmininkas Arvydas Nekrošius yra sakęs, kad parlamentarų atostogos vis dėlto bus reglamentuotos. „Seimo nariai turi atskiras iniciatyvas šiuo klausimu, manau, kad bus priimtas atostogų reglamentavimas“, - pristatydamas projektą yra sakęs A. Nekrošius, primena ELTA.

Šiuo metu Seimo nario veiklą reglamentuoja Seimo statutas, Vyriausybės įstatymas.

Seimo narių teisių, pareigų ir veiklos garantijų įstatymo projektu siekiama įgyvendinti Konstitucinio Teismo 2004 m. liepos 1 d. nutarimą ir atskiru įstatymu nustatyti Seimo narių pareigas, teises ir garantijas.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite