Angle down Atgal

V. Pranckietis įvertino referendumus: turime gerbti tautos sprendimus

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis teigia, kad referendumas dėl Seimo narių mažinimo išsprendė dvidešimt metų visuomenės keltą klausimą. Pasak jo, žmonės pagaliau apsisprendė ir šis sprendimas turi būti gerbiamas.

„Atsakomybės čia jokios niekam nereikia, mes darėme vienintelį dalyką - mes atidavėme žmonėms teisę spręsti, kadangi tai buvo dvidešimt metų eskaluojama. Nusprendė - nemažinam. Turime su visa pagarba priimti sprendimą tokį, koks yra (...) Nuramins daug aistrų ateičiai, populizmas nėra visiška blogybė, mes jį vertiname kaip blogybę, bet tai yra žmonių nuomonės atspindėjimas. Nuomonė tokia buvo, žmonės norėjo spręsti dėl Seimo narių mažinimo, bet nenusprendė sumažinti“, - Eltai Seimo pirmininko padėjėjo Pauliaus Žeimio atsiųstame komentare teigia V. Pranckietis.

Seimo vadovas teigia, kad referendumą dėl dvigubos pilietybės reikėtų ateityje kartoti.

„Manau, turėtume ruoštis vėl referendumo keliui. Per kitus aktyvius rinkimus turėtume skatinti žmonės, kad vieną kartą tai išspręstume“, - teigė jis.

„Dėl dvigubos pilietybės džiaugiuosi, kad tiek jau yra pakilimas ir aiški nuomonė pasakyta. Smagu, kad vienas iš antrojo turo kandidatų prisiima atsakomybę už šios veiklos tęstinumą. Svarbu, kad mes jau kalbame ir suprantame, kad tai yra reikalinga“, - teigia V. Pranckietis.

Pirmadienio rytą, suskaičiavus visus balsus, paaiškėjo, kad referendumas dėl pilietybės išsaugojimo įvyko, jame balsavo 52,58 proc. rinkėjų, tačiau įteisinti pilietybės išsaugojimą pritrūko balsų. Kitas referendumas dėl Seimo narių skaičiaus mažinimo neįvyko, jame balsavo mažiau nei pusė balsavimo teisę turinčių piliečių - 47,25 proc.

Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenimis, gautais iš visų 1972 apylinkių, už tai, kad būtų išsaugota Lietuvos pilietybė tiems, kurie priėmė kitos šalies pilietybę, balsavo 71,78 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 26,04 proc. rinkėjų.

Referendume už tai, kad būtų sumažintas Seimo narių skaičius iki 121, pasisakė 73,70 proc. rinkėjų, „ne“ pasakė 23,07 proc. rinkėjų.

Kaip ELTA jau skelbė, kad referendumas dėl Seimo narių skaičiaus sumažinimo pavyktų, rinkėjų aktyvumas turi pasiekti 50 proc. visų rinkėjų, o klausimui pritarti - daugiau negu pusė piliečių, apskritai dalyvavusių referendume.

Konstitucijos 12 straipsnio (pilietybės) pakeitimo sąlygos yra itin griežtos - kad referendumas įvyktų, balsavime privalo dalyvauti 50 proc. visų rinkėjų. Norint pakeisti šį Konstitucijos straipsnį, 50 proc. visų rinkėjų turi pritarti referendumo klausimui. Taigi, jeigu šiuo metu Lietuvos valstybėje yra per 2,4 mln. į rinkėjų sąrašą įrašytų piliečių, pilietybės išsaugojimo referendume turi balsuoti mažiausiai 1,2 mln. visų balso teisę turinčių rinkėjų ir pasisakyti „už“.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite