Angle down Atgal

V. Pranckietis: esu pasiruošęs nepasitikėjimo procedūrai

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako iš posto nesitrauksiąs. Aiškindamas savo apsisprendimą jis teigia, kad Seimo pirmininko pozicija nėra partinis susitarimas.

V. Pranckietis tikina, kad jam palaikymą išreiškė ne vienas Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos skyrius Lietuvoje. Jo tvirtinimu, ir „valstiečių“ frakcijoje yra žmonių, kurie turi stuburą ir jį palaiko.

„Raginimas trauktis yra jų teisė. Bet tų manančių turėtų būti ne mažiau kaip 71 Seime. Aš eisiu į Seimą pasitikrinti pasitikėjimo. Tai yra normali teisinė procedūra. Jei bus tokios iniciatyvos, aš eisiu pasitikrinti į Seimą. Kalbėti apie tai, kad aš turiu savarankiškai pasitraukti iš kėdės todėl, kad kažkas su kažkuo susitarė, tikrai ne. Bet pirmiausia Seimo pirmininkas yra Seimo susitarimas, ne partinis susitarimas“, - Eltai teigė Seimo pirmininkas.

Pasak Seimo pirmininko, palaikymą jis turi ne tik LVŽS frakcijoje ir opozicijoje, - ne vienas LVŽS skyrius Lietuvoje jam išreiškė palaikymą.

„Frakcijoje tikrai yra mane palaikančių žmonių, ir ten tikrai yra daug žmonių turinčių stuburą (...) Lietuvoje LVŽS skyriai yra, kurie parašė man asmeniškai palaikymą, bet taip pat yra skyriai, kurie palaiko bet nedrįsta parašyti“, - teigė jis.

Paklaustas, ar yra asmeniškumų šiame konflikte, V. Pranckietis teigė, kad taip.

„Taip, ir tai aiškiai yra matoma. Ir tai matoma jau dveji metai. Aš neturiu asmeninių santykių su Ramūnu Karbauskiu, bet, akivaizdu, jis turi kažkokių asmeninių jausmų, kad ir kokie jie būtų, mano atžvilgiu. Aš noriu būti žodžio žmogus... Jeigu Seimas balsuos kitaip, aš jokio įsikabinimo į Seimo primininko kėdę neturiu. Viskas turi vykti pagal Seimo statuto procedūras“, - teigė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite