Angle down Atgal

V. Kondratovičius: Lietuva galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano ir Kazachstano krovinių tranzitą

Susisiekimo viceministras Vladislavas Kondratovičius sako, kad Lietuva turi užtektinai pajėgumų, kad galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano ir Kazachstano krovinių tranzitą.

„Bendradarbiavimo su Uzbekistanu ir Kazachstanu potencialas nėra pakankamai išnaudotas, todėl ieškome abipusiai naudingų sričių, kuriose galėtume stiprinti dvišalį bendradarbiavimą. Lietuva turi užtektinai pajėgumų, kad galėtų užtikrinti sklandų Uzbekistano ir Kazachstano krovinių tranzitą per Lietuvą. Matome galimybių ateityje stiprinti ekonominius, prekybos ir logistikos ryšius“, – Susisiekimo ministerijos pranešime cituojamas V. Kondratovičius, kurio vadovaujama delegacija lankėsi Uzbekistane ir Kazachstane.

Pasak jo, Uzbekistanui Lietuva gali tapti „vartais į Vakarus.“

„Uzbekistanui, siekiančiam krovinius vežti į Europą, Lietuva gali tapti vartais į Vakarus. Klaipėdos jūrų uosto ir „Lietuvos geležinkelių“ turimi krovos ir sandėliavimo pajėgumai Uzbekistanui gali atverti galimybes per Lietuvą didinti krovinių srautus į Europą“, – teigia V. Kondratovičius.

Su Kazachstano atstovais viceministras aptarė dvišalio bendradarbiavimo transporto srityje, prekybinio ir ekonominio bendradarbiavimo klausimus.

„Dvišalio susitikimo dėmesio centre – vežimų konteineriniais traukiniais, krovinių gabenimo per Klaipėdos jūrų uostą apimčių didinimo galimybės, taip pat nuspręsta išnagrinėti konteinerinių vežimų organizavimo galimybes bei tęsti aktyvų dialogą šiuo klausimu“, – pranešė ministerija.

Su Kazachstano atstovais taip pat aptartas bendradarbiavimas aviacijos srityje, galimybės atnaujinti tiesioginį skrydį tarp Lietuvos ir Kazachstano, plėsti bendradarbiavimą rengiant orlaivių pilotus.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite