REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2020 m. Kovo 27 d. 13:34

V. Janušonis: ketvirtadienį mirusio paciento mirties priežastis – ne koronavirusas

Klaipėda

Reporteris IngaŠaltinis: Etaplius.lt


123105

Klaipėdos universitetinės ligoninės (KUL) vyriausiasis gydytojas Vinsas Janušonis sako, kad ketvirtadienį uostamiestyje miręs garbaus amžiaus – 94 m.– pacientas, nors ir buvo infekuotas koronavirusu, mirė nuo gretutinių turimų ligų. Senolio tyrimas dėl koronaviruso buvo gautas jau po jo mirties.

Pasak V. Janušonio, šiuo metu KUL gydomi 39 COVID-19 infekuoti pacientai, vienas ligonis – išleistas saviizoliuotis namuose.

„Šiuo metu ligoninėje turime 39 sergančius, gydomus pacientus. Ratas įtariamųjų labai didelis, jie išleidžiami, vėl atvyksta nauji. Šiandien išleidome pirmąjį pacientą dar sergantį, bet turintį galimybių saviizoliuotis, gydytis į namus. Atlaisvinome vieną palatą“, – penktadienį žurnalistams sakė V. Janušonis.

Jo teigimu, ketvirtadienį miręs 94 m. pacientas, nors ir buvo infekuotas, mirė ne nuo koronaviruso.

„Mirė pacientas vakar, paėmėme profilaktiškai viso to skyriaus pacientų tyrimus, atsakymą gavome, kai jis jau buvo miręs. Mirtis tikrai nieko bendro su šia infekcija neturi, jis sirgo keliomis sunkiomis ligomis – širdies nepakankamumu, sunkiu cukriniu diabetu ir daugeliu kitų ligų“, – kalbėjo V. Janušonis.

„Ta mirtis buvo tikėtina jau mėnesį laiko. Tą žinojo ir namiškiai, ir gydytojai“, – pridūrė jis, patikinęs, kad koronavirusas nepagreitino paciento mirties.

Akių ligų skyriaus medikė nesilaikė saviizoliacijos

Pasak V. Janušonio, Akių ligų skyrius, kuriame iš pradžių ir gulėjo jau dabar miręs senjoras, kurį laiką dirbo įprastu režimu, tačiau vėliau infekcija buvo diagnozuota saviizoliacijos nesilaikiusiai skyriaus medikei.

„Šitas Akių ligų skyrius dirbo įprastu režimu, nieko neturėjo bendro su COVID-19 atveju. Tai įvežtinis atvejis, kai vienos darbuotojos vyras, grįžęs iš Vokietijos, neizoliavosi – nei jis, nei ji. Ji kurį laiką dirbo. Tai yra tokia nelaimė, kurios numatyti yra tiesiog neįmanoma“, – žurnalistams sakė jis.

„Žinoma, daugybė darbuotojų susirgo“, – pridūrė V. Janušonis.

Jo teigimu, kita užsikrėtusi medikė taip pat lankėsi užsienyje.

„Kiti du sergantys medikai, kurie neturi nieko bendro su šiuo skyriumi, yra gydytoja, grįžusi iš užsienio. Tuo metu ji neturėjo savęs izoliuoti, nes tuo metu ši šalis nebuvo įtraukta į COVID-19 įtariamųjų (šalių sąrašą – ELTA)i“, – teigė ligoninės atstovas.

„O slaugytoja buvo tos medikės pacientė, kuri pas tą gydytoją gydėsi. Tiesioginis kontaktas“, – pridūrė KUL vyr. gydytojas.

Saviizoliacijoje yra daugiau kaip 40 medikų

Kartu V. Janušonis informavo, kad saviizoliacijoje dėl kontaktų su infekuotais koronavirusu asmenimis arba po kelionių iš užsienio yra maždaug 45 medicinos darbuotojai – apie 15 gydytojų ir 30 slaugos personalo darbuotojų. Dirbantys medikai, jo teigimu, yra taip pat tikrinami.

„Saviizoliacijoje dėl įvairių priežasčių (...) pas mus yra apie 45 žmones. 15 gydytojų ir apie 30 slaugytojų saviizoliacijoje“, – teigė medikas.

„Šiuo metu yra paimti tyrimai netoli 300 medikų mūsų ligoninės iš įvairių rizikos padalinių“, – taip pat patvirtino V. Janušonis.

Anot KUL vyr. gydytojo, koronavirusu infekuoti medikai jaučiasi gerai.

„Būklė visų gera, pats kalbuosi su daugeliu mūsų ligoninės darbuotojų. Būklė gera, nuotaikos geros. (...) Kai kurie izoliuojasi namuose. Šiandien jų būklė yra gera. Kitų visų pacientų būklė yra patenkinama“, – teigė V. Janušonis.

Kartu jis pabrėžė, kad iki 15 proc. medikų, dirbančių su COVID-19 pacientais, visame pasaulyje vis dėlto suserga.

„Dėl to mes prevencinius tyrimus norime išplėsti, visiems daryti periodiškai“, – pridūrė V. Janušonis.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA