REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Mokslas2017 m. Gegužės 11 d. 18:10

V. Gaigalaičio globos namuose – tradicinė respublikinė mokslinė-praktinė konferencija

Klaipėda

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


2602

Gegužės 11 dieną Klaipėdos rajono savivaldybės Viliaus Gaigalaičio globos namuose vyko respublikinė mokslinė-praktinė konferencija „Kūrybiškumas socialiniame darbe“. Tai tradicinė konferencija, vykusi jau 11 kartą, skirta socialinį darbą dirbantiems asmenims.

Konferencijos organizatoriai: Viliaus Gaigalaičio globos namai, Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakultetas, klaipėdos krašto socialinių darbuotojų asociacija.

Šventės šeimininkas, organizacinio komiteto pirmininkas, Viliaus Gaigalaičio globos namų direktorius, Socialinio darbo katedros lektorius Rimantas Ramanauskas džiaugėsi, kad konferencija kasmet sulaukia vis daugiau dalyvių bei pranešėjų: šiemet dalyviai vos tilpo į salę, jų buvo net 164. V. Gaigalaičio globos namų direktorius pabrėžė, kad šioje konferencijoje pranešimus skaito vis daugiau praktikų, o ne teoretikų. Konferencijos metu išgirsta teorinė bei praktinė informacija leidžia ne tik įgyti žinių, bet ir išmokti jas pritaikyti kasdieniame darbe.

Pasveikinti konferencijos dalyvių atvyko Klaipėdos rajono savivaldybės mero pavaduotoja Violeta Riaukienė, Administarcijos direktoriaus pavaduotoja Ligita Liutikienė, Socialinės paramos skyriaus vedėja Dalia Gumuliauskienė, klebonas kunigas kanauninkas Jonas Paulauskas. Visi jie linkėjo kantrybės, dėkojo už kilnų ir prasmingą darbą, linkėjo konferencijos metu pasisemti žinių, įgyti naujų kompetencijų ir būti kūrybiškiems kasdieniame darbe.

Šiemet konferencijoje buvo pristatyti 8 pranešimai. Pranešimą „Kūrybiškas socialinis darbuotojas: privalumas ar būtinybė“ skaitė Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto Socialinio darbo katedros vedėja doc. dr. Akvilė Virbalienė. Apie kūrybiško darbuotojo veiklą, teikiant socialines paslaugas senjorams ir asmenims su negalia, kalbėjo BĮ Klaipėdos miesto socialinės paramos centro vyriausioji socialinė darbuotoja, socialinio darbo ekspertė, Rezeknės technologijų akademijos doktorantė Aldona Mocevičienė. Klaipėdos miesto šeimos ir vaiko gerovės centro Pagalbos moterims padalinio vedėja Lina Krasauskienė pristatė inovatyvių metodų pritaikymą, teikiant paslaugas nuo smurto nukentėjusioms moterims ir vaikams. Viliaus gaigalaičio globos namų direktorius, Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto socialinio darbo katedros lektorius bei jo pavaduotoja socialiniams reikalams, Socialinio darbo katedros lektorė Kristina Pocienė pristatė pranešimą „Inovacinės veiklos kūrybiškams darbui su senyvo amžiaur ir negalią turinčiais asmenimis socialiniame darbe.“ Pranešimą „Meno terapija: kliento kūrybiškumo lavinimas ar socialinė pagalba?“ skaitė Klaipėdos valstybinės kolegijos Sveikatos mokslų fakulteto lektorė Skaidrė Račkauskienė. BĮ neįgaliųjų centro „Klaipėdos lakštutė“ direktorė Danutė Daukantienė susirinkusisiems pasakojo apie užimtumo veiklų patrauklumą, skatinantį asmenų su sunkia negalia saviraišką. Gargždų socialinių paslaugų centro socialinė darbuotoja Kristina Petrauskytė kalbėjo apie suaugusių ir senyvo amžiaus asmenų su negalia socialinį dalyvavimą darbinėse ir meninėse veiklose. Priekulės socialinių paslaugų centro socialinės darbuotojos Lilija Šertvytienė ir Eglė Petreikytė pristatė pranešimą „Kliento savirealizacija kūrybiškumo aspektu.“

Konferencijos „Kūrybiškumas socialiniame darbe“ metu vyko darbas grupėse, kur buvo diskutuota dviem temomims: kūrybiškumo raiška organizacijoje ir socialinio darbuotojo kūrybiškumo ugdymo galimybės. Buvo pristatyti stendiniai pranešimai, studentų ir dėstytojų moksliniai darbai.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA