Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen: tikiuosi, kad nutarimas dėl nepaprastosios padėties bus priimtas antradienį

Vyriausybės siūlymas dėl nepaprastosios padėties įvedimo pasienyje bus teikiamas antradienį popiet, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen tikisi, kad jis bus ir priimtas.

„Planas būtų laikytis to sprendimo, kuris buvo priimtas per seniūnų sueigą – šiandien popietinėje darbotvarkėje turėti nutarimą dėl nepaprastosios padėties paskelbimo ir tikiuosi, jį ir priimti“, – antradienį po susitikimo su Seimo frakcijų seniūnais žurnalistams sakė V. Čimlytė-Nielsen.

Pasak parlamento vadovės, nutarimo projektas turėtų būti teikiamas apie 15–16 valandą.

„Viliuosi, kad seniūnai ir apskritai visi Seimo nariai supranta, kokia sudėtinga dabar situacija prie Lenkijos sienos, ir kad mes turime būti pasirengę visiems scenarijams“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Dauguma parlamentinių frakcijų seniūnų po susitikimo žurnalistams patvirtino, kad frakcijos palaikys siūlymą įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje.

Vyriausybė siūlo nuo vidurnakčio mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį pasienyje su Baltarusija dėl situacijos prie kaimyninės Lenkijos sienos, kur iš Baltarusijos pusės susitelkę keli tūkstančiai migrantų.

Nepaprastoji padėtis galiotų pasienio ruože ir penki kilometrai į šalies gilumą nuo jo, taip pat migrantų apgyvendinimo vietose Kybartuose, Medininkuose, Pabradėje, Rukloje ir Vilniuje.

Į Lietuvą patekusiems ir šalyje apgyvendintiems migrantams būtų ribojama teisė susirašinėti, kalbėtis telefonu ir t. t., išskyrus galimybę kreiptis į valstybės institucijas ir įstaigas.

Sprendimą dėl nepaprastosios padėties įvedimo priima Seimas.

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite