Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen: Seime svarstome atsisakyti pačių nelogiškiausių alkoholio ribojimų

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen laikosi pozicijos, kad valdančiųjų iniciatyva svarstomos alkoholio reklamos, pardavimo laiko ir gamybos ribojimų švelninimo pataisos pirmiausiai yra susijusios su nelogiškų reguliavimų panaikinimu.

„Tai, ką mes svarstome Seime, yra pačių nelogiškiausių ribojimų atsisakymas, kaip, pavyzdžiui. reklamos draudimas. Kuris, kaip mes matome tiesiog eidami gatve, yra labai lengvai apeinamas. Tos reklamos yra daug ir vieno žodžio užrašas skliausteliuose tikrai niekaip nepaneigia to, kad randama būdų apeiti tą draudimą“, – trečiadienį „Žinių radijui“ sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Manau, kad įstatymai, taisyklės, reguliavimas turėtų būti toks, kuris neprasilenkia su logika“, – pridūrė ji.

Parlamente svarstomas naminės degtinės gamybos ir vartojimo įteisinimo klausimas, Seimo pirmininkės nuomone, turėtų būti traktuojamas kaip smulkaus verslo klausimas.

„Matau tą klausimą kaip smulkaus verslo, turizmo klausimą. Manau, kad ir dauguma kolegų taip į jį žiūri“, – teigė V. Čmilytė-Nielsen.

Šalyje šiuo metu galiojančias alkoholio kontrolės nuostatas švelninančius pakeitimus rengė Seimo narių grupė, kurią sudarė Liberalų sąjūdžio, Laisvės frakcijos ir keli konservatorių atstovai.

Pakeitimais siūloma leisti silpnesnį alkoholį vartoti nuo 18 metų amžiaus. Taip pat alkoholio pardavimo laiką sekmadieniais ilginti iki 20 val.

Liberalo Eugenijaus Gentvilo inicijuotos pataisos susijusios būtent su reklamos ribojimų švelninimu. Seimui priėmus pataisas, alkoholio gamintojai bei pardavėjai galėtų informaciją skelbti savo socialinių tinklų paskyrose. Tačiau būtų leidžiama skelbti tik nemokamus įrašus. Šios pataisos jau pasiekusios svarstymo stadiją komitetuose.

Reklama nebebūtų laikoma objektyvi, mokslinė ar istorinė informacija apie alkoholio gamybą, tradiciją, apdovanojimus. Būtų keičiama ir alkoholinio gėrimo pakuotės ženklinimo tvarka, leidžiant skelbti ant prekių esančias nuorodos, nukreipiančias į gamintojų interneto svetainę.

Antradienį plenariniame posėdyje parlamentarai po pateikimo pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms, kuriomis siūloma įteisinti naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų, kurių tūrinė etilo alkoholio koncentracija ne didesnė kaip 65 tūrio procentai, gamybą bei vartojimą.

Už projektą po pateikimo balsavo 53 Seimo nariai, 14 buvo prieš, 17 parlamentarų susilaikė.

Projekto iniciatoriai siūlo leisti ūkininkams, kurių ūkis yra įregistruotas Ūkininkų ūkių registre, teikiantiems kaimo turizmo reikalavimus atitinkančias paslaugas ir kurie Žemės ūkio ministerijos nustatyta tvarka yra sertifikuoti kaip tradiciniai amatininkai, gaminti ne daugiau kaip 1000 litrų per kalendorinius metus tokios naminės degtinės ir kitų tradicinių gėrimų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite