Angle down Atgal

V. Čmilytė-Nielsen: Baltarusija savo žmonėms tampa kalėjimu, turime dėti visas pastangas, kad tai keistųsi

Seimo pirmininkė Viktorija Čmiytė-Nielsen teigia, kad Baltarusija, uždraudusi beveik visiems savo piliečiams išvykti iš šalies, tampa kalėjimu. Todėl parlamento vadovė akcentuoja, kad Lietuva turi dėti visas pastangas, kad demokratiniai pasikeitimai kaimyninėje šalyje kuo greičiau įvyktų.

„Mes matome, kad situacija Baltarusijoje nuolat blogėja. Nors jau seniai atrodė, kad blogėti nėra kur, bet tikrai situacija yra labai sudėtinga ir, manyčiau, kad Baltarusija, deja, tampa kalėjimu Baltarusijos žmonėms“, – žurnalistams trečiadienį teigė V. Čmilytė-Nieslen.

Todėl Seimo pirmininkė akcentuoja, kad Lietuva turi dėti visas pastangas, kad demokratiniai pasikeitimai Baltarusijoje kuo greičiau įvyktų.

„Kad tie žmonės, kurie ten yra kalinami, politiniai kaliniai, kurie gauna nuosprendžius dešimčiai, penkiolikai metų, jauni žmonės dažnu atveju, kad jie galėtų išeiti į laisvę kur kas greičiau. Tai yra labai didelis ir svarbus tikslas“, – akcentavo parlamento vadovė.

V. Čmilytė-Nielsen taip pat teigė, kad Lietuvai kyla grėsmių dėl pastaruoju metu didėjančio iš Baltarusijos atkeliaujančių nelegalių migrantų srauto.

„Mums labai svarbu, viena vertus, rodant paramą Baltarusijai, ją deklaruojant ir atveriant duris Baltarusijos opozicijai tarptautinėje bendruomenėje, kitose valstybėse mums svarbu užtikrinti, kad tie žmonės, kurie Lietuvoje ieško politinio prieglobsčio, kad jie tikrai jį gautų“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

„Tai yra, viena vertus, paprastinti formalumus tiems žmonėms, kurie gelbėjasi nuo kruvino režimo, kita vertus, taip pat užtikrinti, kad kažkokios diversijos iš Baltarusijos pusės arba nelegalių migrantų gabenimas netaptų grėsme mums patiems“, – pridūrė ji.

Politikė akcentuoja, kad šiuo klausimu turi rūpintis Migracijos departamentas ir Vidaus reikalų ministerija, nes, pasak jos, ši problema greičiausiai greitai neišsispręs.

„Tai yra tęstinis procesas, mes tikrai turime daug dėmesio tam skirti, nes mūsų artimiausia kaimynė, su kuria turime didelę sieną, ji ilgą laiką turbūt bus tokioje pavojaus zonoje, o mums reikės su tuo gyventi“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Primename, kad Baltarusija antradienį laikinai uždraudė beveik visiems jos piliečiams išvykti iš šalies, įskaitant ir tuos, kurie turi leidimą gyventi užsienyje. Išimtys taikomos darbo reikalais išvykstantiems Baltarusijos valstybės tarnautojams bei valstybės transporto personalui. Baltarusijos valstybės sienų komiteto sprendimas priimtas po to, kai buvo nukreiptas ir Minske priverstinai nutupdytas keleivinis „Ryanair“ lėktuvas ir suimtas juo skridęs Baltarusijos disidentas Ramanas Pratasevičius ir jo draugė Sofija Sapega.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite