Angle down Atgal

V. Blinkevičiūtė apsisprendė: dalyvaus LSDP pirmininko rinkimuose

Europarlamentarė Vilija Blinkevičiūtė teigia apsisprendusi dalyvauti šį pavasarį vyksiančiuose Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininko rinkimuose.

„Labai tvirtai sakau: taip, Vilija Blinkevičiūtė dalyvaus Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkės rinkimuose“, – portalui 15min penktadienį pareiškė V. Blinkevičiūtė.

Politikės kandidatūrą šiuo metu yra iškėlę keli LSDP skyriai.

„Aš tikrai esu įsitikinusi, kad Lietuvoje turi būti normali, europietiška, demokratiška kairioji partija, kur kiekvienas žmogus turėtų būti matomas“, – teigė apie savo sprendimą pranešusi europarlamentarė.

Po socialdemokratams nesėkmingų Seimo rinkimų kilus partijos narių nepasitenkinimui, nuo 2017 m. LSDP vadovavęs Gintautas Paluckas atsistatydino iš pirmininko pareigų. Pasitraukdamas iš užimto posto partijoje jis siūlė V. Blinkevičiūtę paskirti laikinąja LSDP vadove. Tačiau LSDP taryba nusprendė, kad laikinai partijai vadovaus Jonavos meras Mindaugas Sinkevičius.

Jis yra viešai tvirtinęs, kad vadovauti socialdemokratams nesieks ir kad pavasarį vyksiančiuose partijos pirmininko rinkimuose nedalyvaus.

Tuo metu europarlamentaras Juozas Olekas dar sausį pareiškė, kad sieks tapti naujuoju LSDP vedliu.

Partijos pirmininko posto siekti taip pat ketina Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų instituto (VU TSPMI) docentas Liutauras Gudžinskas.

LSDP pirmininko rinkimų pirmasis turas vyks balandžio 22–25 dienomis, jis renkamas 2 metų kadencijai.

LSDP skyriai kandidatus užimti partijos pirmininko kėdę galės kelti iki kovo 28 d. Iš viso yra 60 partijos skyrių.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite