Angle down Atgal

Užuolaidos internetu: 5 patarimai puikiam pasirinkimui

Interjero dizaine užuolaidos ir kitokios langų uždengimo priemonės yra ne tik būdas blokuoti į kambarį patenkančią šviesą, bet ir sumanus būdas kurti specifinę atmosferą patalpoje, palaikyti čia esančią šilumą. Sunkiai nuginčijama tiesa – kad gerai parinktos užuolaidos skoningai papildo erdvę, kurioje yra naudojamos, todėl jas reikia vertinti kaip bet kurį kitą dekoratyvinį elementą. Tačiau tam, kad pasirinktos užuolaidos internetu papildytų Jūsų interjerą, reikia jas tinkamai išsirinkti. Taigi, į ką reikia atkreipti dėmesį?

 

1. Pirmenybė funkcionalumui

Geriausia pradėti nuo to, ko norite iš pasirinkto kambario. Nors užuolaidos paprastai laikomos esminiu interjero dizaino elementu, nereikia pamiršti, kad jos – ir itin praktiškos, funkcionalios. Kokybiška uždanga gali padėti reguliuoti patalpos temperatūrą šiltuoju sezonu ir žiemą. Taip pat ji gali leisti lengviau užmigti, užtemdydama iki 99 % šviesos ir užtikrindama geresnę garso izoliaciją. Be to, užuolaidos gali pasirūpinti ir didesniu Jūsų namų privatumu.

Jei norite, kad Jūsų pasirinktos užuolaidos internetu būtų nepriekaištingos, verta paklausti savęs žemiau pateiktų klausimų ir pagalvoti apie praktinius poreikius:

 • Ar norite privatesnio kambario?

 • Ar langai nukreipti į rytus, ar vakarus? Ar tam tikromis paros valandomis Jums reikės didesnės apsaugos nuo tiesioginių saulės spindulių?

 • Ar norite, kad per jas į patalpą patektų šviesa?

 • Ar norite geresnės šilumos izoliacijos žiemą?

Priklausomai nuo atsakymų galėsite pasirinkti ir audinį, ir dizainą.

2. Susipažinkite su asortimentu

Apsisprendus dėl funkcionalumo, reikia pagalvoti ir apie rūšis. Prieš pasirinkdami spalvas ir audinius derėtų įsigilinti į užuolaidų tipus. Įprastai užuolaidos skirstomos į tris rūšis:

 • Dienines. Jos dažniausiai siuvamos iš lengvo permatomo audinio, kurio tankis gali skirtis priklausomai nuo medžiagos. Tokios užuolaidos praleidžia pakankamai subtilios šviesos, tuo pačiu neužtamsindamos kambario. Pro jas lengvai matysite, kas vyksta lauke, tačiau išorėje esantys asmenys nematys, kas vyksta viduje. Galima rinktis ir iš nestandartinių – skaidrių, blizgių, matinių audinių.

 • Naktines. Jos sulaiko iš lauko sklindančią šviesą ir užtikrina apsaugą tiek dieną, tiek naktį. Tai geriausias pasirinkimas norintiems visiško privatumo. Be to, jos šiek tiek izoliuoja triukšmą, sklindantį iš lauko.

 • Tarpines. Šios siuvamos iš tankesnių audinių. Nors jos nepasižymi permatomumu, yra pakankamai šviesios, kad į patalpą patektų saulės šviesos. Jos dažniausiai yra lango ilgio.

Tokio tipo užuolaidos internetu randamos daugelyje elektroninių parduotuvių, tad rasti reikiamas nebus sudėtinga. Atsirinkę labiausiai patikusį tipą, galėsite lengviau jas pritaikyti prie savo interjero.

3. Atsižvelkite į audinius ir spalvas

Užuolaidos pasižymi itin gausiu audinių asortimentu, todėl pasirinkti vienokį ar kitokį gali būti šiek tiek keblu. Paprastai jos gaminamos iš:

 • nėrinių,

 • šilko,

 • medvilnės,

 • poliesterio,

 • organzos,

 • lino,

 • aksomo.

Jei pasirenkamos užuolaidos internetu, galima naudotis visiška laisve surasti labiausiai patinkančią medžiagą ir ją priderinti prie savo būsto interjero. Svarbu žinoti, kad kai kurie gamintojai leidžia užsisakyti audinių pavyzdžius į namus. Be to, esant reikalui specialistai gali atvykti į namus ir padėti suderinti visus užuolaidų aspektus – nuo audinio atspalvio iki ilgio ar klostavimo būdo.

Kalbant apie spalvas, rekomenduojama atkreipti dėmesį į esamą kambario spalvų schemą. Jei čia vyrauja ryškūs tonai, verčiau rinktis neutralius atspalvius, o jei patalpoje ganėtinai neutralu, blausu, ją pagyvins ryškios užuolaidos. Svarbiausia interjero taisyklė – spalvų balansas.

4. Svarbus ir kabinimo būdas

Daugelis įpratę kabinti užuolaidas senuoju būdu – naudojant kabliukus. Tačiau tai ne vienintelis būdas jas pritvirtinti. Jei norite tai padaryti subtiliai, kad nesimatytų kabliukai, formuokite lambrekeną. Jas taip pat galite tvirtinti drapiruojant, tai yra perveriant audinį karnizu per kilpas. Jos tokiu atveju atrodo prabangiau, solidžiau. Vis dėlto, priklausomai nuo interjero stiliaus, žavia dekoro detale gali tapti ir kabliukai.

5. Nepamirškite ilgio

Paskutinis svarbus dalykas, į kurį turėtumėte atsižvelgti, yra uždangų ilgis – vien jis gali drastiškai pakeisti patalpos atmosferą. Jei pasirenkamos užuolaidos internetu, atitaikyti tai neturėtų būti sunku, nes čia galima užsisakyti pageidaujamą audinio ilgį bei plotį.

Gerai pagalvokite, kokio ilgio reikia. Ilgos, grindis siekiančios ar net krintančios ant jų užuolaidos atrodo elegantiškai, kiek dramatiškai, jos puikiai dera prie šiuolaikinio, bohemiško stilių. Tačiau tokia lango uždanga gali tapti kliūtimi, jei turite mažų vaikų ar padykusių augintinių. Trumpesnės, siekiančios palangę labiau tinka moderniam, „rustic“ stiliams, bet tokios gali praleisti šviesą pro apačią, todėl yra tinkamesnės kaip paprastos, dieninės ar tarpinės užuolaidos.

Paskutinis patarimas – nebijokite būti drąsūs, eksperimentuoti. Užuolaidos gali išties suteikti erdvei charakterio ir puikiai perteikti norimą stilių. O jei reikia šiek tiek pagalbos viską derinant, kreipkitės į gamintojo komandą. Jie padės sukoordinuoti viską iki pačių mažiausių smulkmenų, kad pasirinkta langų uždanga atrodytų žaviai, derėtų prie namų, paverstų juos patogesniais ir išvengtumėte klaidų.

 

Remiamas turinys

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite