Angle down Atgal

Užsikrėtimų COVID-19 skaičius kelia nerimą šalies vadovams

Ministro pirmininko Sauliaus Skvernelilo teigimu, nors Lietuvoje augantis užsikrėtimų COVID-19 skaičius kelia nerimą, šiuo metu neplanuojama stabdyti visos ekonomikos arba atskirų sektorių.

„Virusas tolydžio plečiasi šalies viduje, asmeninių švenčių, kitų renginių metu. Atsakingai vertiname situaciją ir kartu su epidemiologais rengiame sprendimus dėl ligos plitimo užkardymo. Noriu iš karto labai aiškiai pasakyti, kad valdydami antrąją bangą tikrai neplanuojame imtis visos ekonomikos arba atskirų sektorių stabdymo. Naujojoje realybėje eisime „saugaus aktyvumo“ keliu, kas reiškia teisingą kaukių dėvėjimą, dezinfekciją, saugius atstumus ir kitas priemones, kurias esame numatę COVID-19 valdymo strategijoje“, – savo feisbuko paskyroje teigia premjeras.

Anot jo, Vyriausybės prioritetas yra maksimalus asmens apsaugos ir kitų saugos priemonių naudojimas, o ne ribojimai.

„Stebėsime epidemiologinius rodiklius ir prireikus priimsime sprendimus atskirose savivaldybėse bei sektoriuose. Aišku, jei situacija keisis dramatiškai ir tai bus tikrai būtina, ribojimai galimi, tačiau tikiuosi, kad to neprireiks. Dar kartą norėčiau kreiptis į Lietuvos gyventojus: visų mūsų atsakingas požiūris padėjo pakankamai greitai ir be didesnių nuostolių suvaldyti pirmąją COVID-19 bangą. Išvengėme daugelio užsikrėtimų ir mirčių, mūsų ekonomika atlaikė smūgį kur kas geriau, nei buvo prognozuojama. Šio atsakingumo labai reikia ir dabar“, – sakė jis.

Premjeras prašo Lietuvos gyventojų laikytis medikų ir specialistų rekomendacijų.

„Teisingai dėvėkime apsaugos priemones. Nepamirškime higienos reikalavimų. Išsiverskime be nebūtinų susibūrimų, švenčių ir kitų renginių“, – sakė jis.

S. Skvernelis taip pat patvirtino, kad Žolinių atlaidų savaitgalį policija dirbs padidintu pajėgumu.

„Ateinantį savaitgalį Lietuvoje vyks Žolinės atlaidai. Policija ir kitos tarnybos, kurios rūpinasi mūsų visų saugumu, dirbs padidintu pajėgumu, tačiau geriausia ir efektyviausia, kai saugumu rūpinamės mes patys“ , – sakė jis.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite