Angle down Atgal

Užsienio šalys smerkia Baltarusijos režimo „bandymą prastumti migrantus per Lietuvos sieną“

Keliolikos užsienio valstybių ir Lietuvos parlamentų užsienio reikalų komitetų vadovai pasmerkė Baltarusijos autoritarinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimo vykdomą „migrantų kontrabandą“. 

Penktadienį paskelbtame pareiškime jie taip pat ragina uždrausti skrydžius į Baltarusiją, kurie, kaip įtariama, naudojami valstybės organizuojamai žmonių kontrabandai.

„Mes, nacionalinių parlamentų užsienio reikalų komitetų pirmininkai, vienareikšmiškai smerkiame tai, kad neteisėtas A. Lukašenkos režimas naudoja migrantų kontrabandą, kad pakenktų kaimyninėms valstybėms. Pažeidžiamiausių grupių kaip sverto naudojimas politiniame ginče yra gėdingas ir prilygsta gegužės mėnesį įvykdytam oro piratavimo aktui“, – sakoma pareiškime.

Pareiškimą kartu su Seimo Užsienio reikalų komiteto vadovu Žygimantu Pavilioniu pasirašė JAV Senato, Vokietijos Bundestago, Prancūzijos abiejų rūmų, Jungtinės Karalystės Bendruomenių rūmų, Ispanijos, Airijos, Čekijos abiejų rūmų, Lenkijos abiejų rūmų, Baltijos šalių ir Ukrainos parlamentų Užsienio reikalų komitetų vadovai.

Jame pažymima, kad „bandymas prastumti migrantus per Lietuvos sieną yra nusikalstamas ir nežmoniškas poelgis, kuriuo siekiama pakirsti Lietuvos žmonių solidarumą ir paramą laisvės trokštantiems ir praėjusių metų pavogtų rinkimų nepripažįstantiems Baltarusijos žmonėms“.

„Tai naujas ir piktybinis išpuolis prieš Europos Sąjungos valstybę narę ir NATO sąjungininkę. Jis turėtų susilaukti solidarios reakcijos bei nacionalinio, europinio ir transatlantinio atsako. Raginame uždrausti skrydžius į Baltarusiją, kurie, kaip įtariama, naudojami valstybės organizuojamai žmonių kontrabandai“, – sako keliolikos parlamentų komitetų vadovai.

Šiemet į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti per 1,5 tūkst. neteisėtų migrantų, daugelis jų yra iš Artimųjų Rytų ir Afrikos šalių.

Lietuvos pareigūnai teigia, kad išaugę migracijos srautai – organizuota Baltarusijos režimo akcija prieš Lietuvą.

Dėl smarkiai išaugusio migrantų srauto Vyriausybė praėjusią savaitę valstybės mastu paskelbė ekstremaliąją situaciją. 

BNS

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite