Angle down Atgal

Užsieniečių registracijos centras Pabradėje beveik pilnas

Užsieniečių registracijos centro (URC) Pabradėje vadovas Aleksandras Kislovas teigia, kad centras yra jau beveik pilnas, jame šiuo metu apsistoję 164 atvykėliai. Centro vadovo teigimu, centras galėtų priimti dar maždaug 20 pavienių užsieniečių vyrų.

„Užsieniečių registracijos centre apgyvendinti 164 užsieniečiai, daugiausia vyrai. Turime taip pat 41 vaiką. Kalbant apie top 5 šalių atstovus, kurie yra apgyvendinti centre, tai turime 56 Irako piliečius, 25 Rusijos Federacijos piliečius, 24 Irano piliečius, 23 Sirijos piliečius ir 15 Baltarusijos Respublikos piliečių“, – žurnalistams ketvirtadienį teigė A. Kislovas.

„Iš tikrųjų skaičius užsieniečių, apgyvendintų centre, rodo, kad centras yra beveik užpildytas. Aišku, situacija keičiasi kasdien, kažkas iš užsieniečių atvyksta, kažkas yra perkeliamas į kitas apgyvendinimo vietas, kaip Ruklos pabėgėlių priėmimo centras, Jiezno paramos centras. Taip pat kai kurie iš užsieniečių pasišalina iš Užsieniečių registracijos centro“, – pridūrė jis.

URC vadovas teigia, kad kai kurie užsieniečiai yra parsiunčiami atgal į savo kilmės šalis.

„Šiandien išsiunčiama iš Prieglobsčio migracijos ir integracijos fondo pinigų. Aišku, šiame fonde yra dalis ir Lietuvos Respublikos pinigų“, – teigė jis.

A. Kislovas teigia, kad šiuo metu URC gali priimti maždaug dar 20 užsieniečių.

„Šiandien mes turime atsilaisvinę vieną sektorių. Viename sektoriuje turime keturis kambarius, kuriuose galėtume apgyvendinti dar apie 20 užsieniečių (vyrų – ELTA)“, – teigė URC vadovas.

URC vadovas akcentuoja, kad šeimomis atvykusių asmenų centras galėtų priimti mažiau, nes, pasak jo, vienai šeimai turi atitekti atskiras kambarys.

Jis atkreipia dėmesį, kad šiuo metu yra svarstomi sprendimai dėl palapinių miestelių įrengimo. A. Kislovas teigia, kad įrengus palapinių miestelį bus galimybės papildomai apgyvendinti dar apie 350 migrantų.

„Natūralu, kad pastatuose planuotumėme apgyvendinti pažeidžiamus asmenis, šeimas. Artimiausiu metu įvyks pasitarimas su Ruklos pabėgėlių priėmimo centru ir Migracijos departamentu (...) ir bus koordinuojami bendri veiksmai“, – sakė A. Kislovas.

URC vadovas taip pat pažymi, kad šiuo metu palapinių miestelio pagrindas jau yra paruoštas, todėl šio miestelio įrengimas, pasak jo, užtruktų iki trijų parų.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite