Angle down Atgal

Užsieniečiai studentai Klaipėdoje atrado Kalėdas

Kaip jaučiasi į Lietuvą atvykę užsienio studentai? Tyrinėdami mūsų šalies kultūrą, jie atranda netikėtų dalykų. Vienas jų - Kalėdos. Iš Tolimųjų Rytų ir Azijos atvykę jaunuoliai Lietuvoje didžiąsias metų šventes minėjo pirmą kartą.

Antradienio vakarą Klaipėdos universitete (KU) Mažojoje auloje dalis užsienio šalyse, kuriose neminimos Kalėdos, užaugusių ir Klaipėdoje studijuoti nusprendusių studentų susirinko neeiliniam potyriui. Juos pasitiko kalėdiniais patiekalais nukrautas stalas, o KU kapelionas kunigas Andrius Vaitkevičius papasakojo jaunuoliams apie tai, kas yra adventas, Kalėdos bei kodėl Lietuvai šios šventės tokios svarbios.

Vakaras prasidėjo sugiedojus dvi kalėdines giesmes. Kunigas A. Vaitkevičius netrukus studentams papasakojo apie advento laikotarpį. Jaunuoliai sužinojo, kad adventas trunka beveik mėnesį - kol praeina 4 sekmadieniai. „Tai - susikaupimo ir apmąstymų metas“, - sakė A. Vaitkevičius.

Tuomet jis papasakojo apie kalėdaitį - paplotėlį, kurio valgymu pradedama Kūčių vakarienė. A. Vaitkevičius visiems susirinkusiems studentams padalijo po vieną paplotėlį. Šie jį laužė tarpusavyje ir palinkėjo vienas kitam džiaugsmo.

Užsieniečiai jaunuoliai sužinojo ir tai, kas yra kūčiukai. Jie ragavo šio tradicinio lietuvių Kūčių vakarienės patiekalo ir kalbėjo, kad jiems patinka jo skonis.

„Malonu jus matyti šį advento vakarą. Jūs atėjote čia pabūti kartu ir išgirdote dvi liūdnas giesmes. Tai laikas, kai mes daug ką apmąstome laukdami didžiųjų metų atostogų - Kalėdų. Mums labai svarbu kalbėti apie tai, kokios didžiosios užduotys mūsų dar laukia gyvenime. Tad galbūt giesmės, kurias išgirdote, išties liūdnos, tačiau po jų mes galime kur kas linksmiau kalbėtis tarpusavyje. O svarbiausia tai, kad jūs galite čia būti kartu. Manau, tai mūsų bendruomenės labai svarbi gyvenimo dalis“, - susirinkusiesiems kalbėjo Klaipėdos universiteto rektorius Artūras Razbadauskas.

„Jie čia gyvena, todėl jie turi susipažinti su mūsų, lietuvių, kultūra. Studentai nori pažinti mus, mūsų bendruomenę, į ją įsitraukti ir būti šios šeimos dalimi“, - kalbėjo KU studentų integracijos vyresnioji specialistė Deimantė Končiutė.

Ji pasakojo, kad daugelis KU studentų, atvykusių iš tokių šalių kaip Indija, Rusija, Bangladešas, noriai tyrinėja lietuviškas tradicijas.

„Daugelis jų nešvenčia Kalėdų ir neturi tokių tradicijų kaip, pavyzdžiui, advento mėnuo, Kalėdos“, - akcentavo D. Končiutė.

Ji pasakojo, kad studentai visą laiką iki Kalėdų gyvens pakankamai linksmai - kiekvienas jų turės slaptą draugą, kuris mėgins nustebinti, be to, jie keisis ir kalėdinėmis dovanėlėmis.

„Tai yra naujas potyris. Dėl tokių dalykų užsieniečiams studentams yra malonu gyventi Lietuvoje.

Iš Indijos atvykęs vienas jaunuolių žurnalistams pasakojo, kad studijos Lietuvoje - tai ne tik iššūkiai, bet ir nauja patirtis, kuri gali išties maloniai nustebinti. Vaikinas pripažino, kad Kalėdas švęs pirmą kartą.

„Ir Kalėdos man patinka. O kam nepatiktų?“ - juokėsi jis.

„Ar tai pirmas kartas, kai susipažinsiu su Kalėdomis? Taip. Aš Klaipėdoje studijuoju tik pirmą semestrą. Džiaugiuosi, kad galėsiu šventes sutikti čia. Tai laikas, kai mes visi galėsime pabūti kartu. Be to, Kalėdos suartina - galima susirasti naujų draugų„, - džiaugėsi kita studentė.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite