Angle down Atgal

Užšalo ir dzūkų „jūra“ Dusia, storiausias ledas – Dailidėje

Metelio ežero ledo storis – 12 cm, Obelijos - 8 cm, Dusios – 3 cm.

Tokia yra sausio 11-osios ledo statistika ir lyg metas ruoškeres žvejybai ant ledo, tačiau atsargiai, pavyzdžiui, kai kuriose Metelio vietose, kur storesnė sniego danga, ledas plonas (apie 6 cm). Tas pats ir kituose ežeruose – kur ant ledo daug sniego siūloma nuolat tikrinti ledo storį.

Metelių regioninio parko specialistai perspėja, kad žmogui saugiu ledas laikomas, kai jo storis siekia 7 cm, grupei asmenų – 12 cm.

„Dailidės ežero ledas – tvirtas, apie apie 20 cm“, - Alytausgidas.lt naujienų portalą informavo čia poledinės žuklės varžybas sausio mėnesį rengsiantis klubas „Taparas“. Jo atstovo Modesto Atmanavičiaus žiniomis, Dzūkijoje esama ir labai netvirto ledo, o be Dusios taip pat labai rizikinga šiuo metu lipti ant Giluičio, Seirijo ežerų.

Kol kas nesaugiai užšalusi Dusia vistiek vilioja. Čia daugumos vertingų žuvų biomasė padidėjo iki 3 kartų. Įdomu tai, kad už vadinamąją dzūkų „jūrą“ Dusią turėtume būti sėkingi suvalkiečiams, mat ežeras priklauso Šešupės vandens baseinui. Pietuose į ežerą įteka Straigių ir Sutrės upeliai, šiaurėje išteka Spernia. Nepaisant to, vandens apykaitos greitis Dusioje – labai mažas, vidutiniškai siekia tik apie 6% per metus.

Didžiausias gylis ežere – per 32 metrus, vidutinis gylis – 15,4 m, o didesnės kaip 17 m gelmės apima apie pusę Dusios ploto, tad jeigu jau užlipote ant dzūkų „jūros“ – būkite labai atsargūs.

ATNAUJINTA

„Paskutinė ežero properšra užšalo tik vakar naktį, spustelėjus žemesnei nei minus 10 laipsnių temperatūrai. Šiuo metu atviriausiuose ežero plotuose virš „gylių" ledas yra 14-16 cm, kitur ledas gali būti nenuspėjamas", - perspėja Žuvinto biosferos rezervato direkcija.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite