Angle down Atgal

Užgavėnės Kyviškėse

Sekmadienį Kyviškių kaimo bendruomėne „ Kyvija‘ iš savo kiemo su trenksmais ir šūksniais sėkmingai išvarė žiemą!

Šiemet Užgavenių šventėje sulaukėme svečių iš Veliučionių, Karkėnų ir atstovų iš seniūnijos.

Pagrindiniais varovais buvo tikrų tikriausia čigonė, Kanapinis ,Lašininis, persirengėliai ir visi Užgavėnių dalyviai!

Pagal tautinius papročius visi šventės svečiai riebai ir sočiai valgė: žemaičių blynus su grietine, kibinus- užsigerdami sultiniu, lietinius -su uogiene! Karšta arbata ir saldumynai šildė ne tik vaikus , bet ir suaugusius. Tikrasis gardumėlis vaikučiams buvo vietoje sukama curinė vata.

Ilsėtis nebuvo kada, grojo gyvoji muzika kviesdama šokiui ir žaidimams.Šventės dalyviai savo jėgas išbandė traukdami lyną, kaldami vinis į kalades,šokdami ratelius, bulvių rinkimo ir mėtymo į krepšius, rungtyje savo vikrumu ir taiklumu pasižymėjo sutuoktinių poros. Užgavėnių šventėje, nepabūgusios šalčio, dalyviams šoko - šokių studija " MAGNOLIJA".

Artėjo kulminacinis momentas, Morės deginimas. Paliesdami ją, pagal tradiciją kiekvienas atidavė jai savo kasdienius rūpesčius, mainais į ramybę, džiaugsmą ir tikėjimą sulaukti pavasario. Sudeginus Morę, šventė rimo, žmonės pradėjo skirstytis.

Renginio organizatorius – Kyviškių kaimo bendruomenė „Kyvija“ – džiaugiasi, kad tokia šventė suburia gyventojus kartu linksmai praleisti laiką, ir dėkoja pagrindiniai renginio rėmėjai- Anželika Stacevičienė ir visiems kas palaikė šios šventės inicijaciją bei padėjo ją organizuojant.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite