Angle down Atgal

Uždengtas antrojo rezervuaro stogas

Šią savaitę stogas užkeltas ant antrojo Klaipėdos dujų fabriko rezervuaro pastato. Nuo lietaus ir sniego apsaugotuose dviejuose senojo dujų fabriko rezervuaruose iki ateinančių metų ketinama įkurti senųjų automobilių ekspoziciją.

Stogas liepos 23 d. užkeltas ant seniausio Klaipėdos dujų fabriko statinio - dujų saugyklos, kuri 1923 metais buvo pertvarkyta į administracinį pastatą, o po II pasaulinio karo naudota kaip gyvenamasis namas.

„Sovietmečiu gyventojai iš dujų saugyklos buvo iškelti, pastatas atiduotas komjaunimo organizacijai. Komjaunuoliai norėjo ten įkurti alubarį ir senąjį stogą nuardė, tačiau prieš šį veiksmą jie išmatavo stogą. Pagal tuos matavimus ir nedidelę senojo stogo detalę, kurią pavyko atrasti, atkūrėme naują stogą„, - pasakojo dujų fabriko pastatais besirūpinančio visuomeninio fondo „Augustus“ direktorius Arvydas Urbis.

„Tai medinis karkasas, sutvirtintas metalo sijomis. Iš viršaus stogas bus apskardintas. Kai šie darbai bus padaryti - tada tvarkysime pastatų vidų. Tikimės šiais metais susitvarkyti tai, ką jau turime, kad jau galėtume įsileisti žmones, vesti ekskursijas. Kitais metais dėmesys bus skirtas senųjų automobilių ekspozicijai mažesniajame rezervuare įkurti“, - sakė A. Urbis.

Senovinių automobilių asociacijos „Seni kibirai“ nariai būsimo muziejaus erdvę apžiūrės ir joje pasisvečiuos su savo automobiliais jau šį šeštadienį, po senovinių automobilių parado Jūros šventėje.

Griežtai draudžiama „Vakarų eksprese“ paskelbtą informaciją kopijuoti ir platinti kitose interneto svetainėse, tradicinėse žiniasklaidos priemonėse ar kitaip ją naudoti neturint raštiško leidėjų sutikimo.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite