Angle down Atgal

Uždarytoje kelio atkarpoje darbus planuojama tęsti nuo kitos savaitės

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos 2021 metų gruodžio 28 dieną Pagėgių savivaldybės merui Vaidui Bendaravičiui atsiuntė raštą, kuriame informuojama apie 2021-12-14 vykusiame posėdyje priimtus sprendimus suteikti apsaugą Gudų tiltui II, Eisraviškių ir Vydutaičių tiltams.

Daugiausiai diskusijų buvo kilę dėl tilto, esančio kelyje Pagėgiai-Gudai-Sartininkai, nes šiame kelio ruože prasidėjus kelio tvarkymo darbams rasta raudonų plytų siena, kuri sukėlė susidomėjimą Kultūros paveldo specialistams. Darbai buvo sustabdyti, o kelias liko užtvertas. Gruodžio 14 dienos posėdyje kalbėjęs Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius teigė, kad buvęs tiltas nebeturi istorinės vertės, o sustoję darbai kelia nemažai sunkumų vietos gyventojams – žmonės turi važiuoti per miškus, laukus, kad nuvežtų vaikus į mokyklą ir grįžtų namo.

Komisija susipažinusi su minėta situacija vienbalsiai priėmė sprendimą šio tilto neįtraukti į saugomų objektų sąrašą.

Kultūros paveldo departamentas prie Kultūros ministerijos raštą apie priimtus sprendimus taip pat nusiuntė Lietuvos kelių direkcijai ir kelio remonto darbus laimėjusiai UAB „Kvėdarsta“.

Pasak savivaldybės mero V. Bendaravičiaus, iš rangovų gautas patikinimas, kad darbai bus pradėti nuo š.m. sausio 10 d.

„Įmonė informavo, kad šią savaitę didžioji dalis darbuotojų dar atostogauja, o nuo kitos savaitės prasidės kelio remonto darbai. Jei nebus netikėtumų, žmonės keliu galės naudotis jau artimiausiomis savaitėmis“, - sakė savivaldybės meras.

Kelyje Gudai-Natkiškiai-Sartininkai tiltai pastatyti XIX a. II p. vykdytos reikšmingo transporto infrastruktūros pertvarkymo metu. Nuo tarptautinio plento Tilžė-Mikytai-Tauragė-Ryga per Gudus ir Natkiškius buvo nutiestas naujas plentas iki Žemaitijos pasienio ties Sartininkais. Šiame 16 km ilgio kelyje 1894-1897 m. buvo suprojektuoti nauji tiltai per Vilką, Juodupę, Eisravą ir mažesnius upelius ir kanalus. Viso buvo pastatyta 12 tiltų, kurie sudarė vientisą tiltų grandinę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite