Angle down Atgal

Uždaromas avarinės būklės Čepkelių raisto mokomasis takas

Antradienį Dzūkijos nacionalinio parko direkcija pranešė, jog nuo šio penktadienio uždaromas Čepkelių raisto mokomasis takas.

„Apgailestaudami pranešame, kad nuo 2021 m. birželio 11 d. dėl infrastuktūros avarinės būklės uždaromas Čepkelių raisto mokomasis takas.

Pasiilgusiems pelkių ir uodų siūlome keliauti Meškos šiknon Zackagirio pažintiniu taku. Kiek tolėliai už šios aukštapelkės tame pat take plyti Aklažerio tarpinė pelkė ir Žackagirio ištakų juodalksnynai. Tiems, kas jau buvę čia, siūlome apsilankyti Skroblaus pažintiniame take, vedančiame nuo Bobos daržo šalcinio link Bakanauskų aukštapelkės.

Daugiau informacijos rasite lankytojų centruose Marcinkonyse ir Merkinėje“, – socialiniame tinkle „Facebook“ praneša parko direkcija.

Anksčiau take apsilankyti buvo galima tik su gidu.

Čepkelių raisto mokomojo tako ilgis – 1,5 km. Čepkelių raisto pakraštyje už 5 km nuo Marcinkonių kaimo įrengtas mokomasis takas pelkėje ir apypelkyje. Šiame take lankytojai gali pamatyti Čepkelių raistą, pušynais apaugusias kopas, susipažįsta su pelkės ir miško augmenija. Suteikta galimybė žvilgtelėti į vieną vertingiausių mūsų krašto objektų – Čepkelių raistą. Čia iš apžvalgos bokšto atsiveria didžiuliai miškingomis salomis iškaišyti padūmavusios pelkės plotai, o medinis takas nuveda į apžvalgos aikštelę.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite