Angle down Atgal

Už viešosios tvarkos pažeidimą – laisvės apribojimas

Kauno apylinkės teismo Kaišiadorių rūmuose buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje M. K., V. K. ir D. Š. buvo kaltinamos dėl viešosios tvarkos pažeidimo.

Trys Eigeniškių kaimo (Žiežmarių sen.) gyventojos stojo prieš teismą dėl to, kad dar 2019 m. vasarą, veikdamos bendrai, viešoje vietoje, Eigeniškių kaime esančioje kelių sankirtoje, nukentėjusiajai išlipus iš autobuso, tyčia, elgdamosios įžūliai, demonstruodamos nepagarbą aplinkiniams ir aplinkai, nepaisydamos elementarių visuomenės ir moralės normų, pašalinių asmenų akivaizdoje sudavė nukentėjusiajai delnu į veidą, tampė už plaukų, rankos ir ją pagriovė ant žvyruoto kelio.

Po to nukentėjusiajai atsikėlus ir pabėgus pas kaimynus kviestis pagalbos bei grįžus atgal iki pagrindinio kelio, tęsdamos savo nusikalstamą veiką, sugriebė nukentėjusiajai už suknelės apykaklės, rankovių bei plaukų, po ko nukentėjusioji vėl pargriuvo ant žvyruoto kelio.

Tokiu būdu kaltinamosios M. K., V. K. ir D. Š. bendrais veiksmais padarė nukentėjusiajai poodinę kraujosruvą dešiniame dilbyje, odos nubrozdinimą dešiniame petyje, t. y. nežymų sveikatos sutrikdymą, bei pažeidė nukentėjusiosios ir pašalinių asmenų teisę į saugią ir ramią aplinką, sutrikdė visuomeninę rimtį ir tvarką. Visos kaltinamosios teisme savo kaltę pripažino ir nurodė, kad tokiu būdu norėjo „pamokyti“ nukentėjusiąją, nes ji skleidė įvairius gandus.

Taip pat sutiko atlyginti nukentėjusiajai padarytą turtinę ir neturtinę žalą. Teismas, išnagrinėjęs bylą, pripažino, kad kaltinamųjų M. K., V. K. ir D. Š. padaryta nusikalstama veika įrodyta visiškai. Dviems kaltinamosioms paskirtos laisvės apribojimo bausmės 6 mėnesių laikotarpiui, vienai - 8 mėnesių laikotarpiui (kadangi nusikaltimo padarymo metu buvo apsvaigusi nuo alkoholio), įpareigojant per šį laikotarpį būti namuose nuo 23.00 val. iki 6.00 val., jei tai nesusiję su darbu.

Nuosprendis per 20 dienų gali būti skundžiamas Kauno apygardos teismui.

Rasa Baranauskaitė Kauno apyl. teismo Kaišiadorių rūmų raštinės biuro vedėja

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite