Angle down Atgal

Už prekybą žmonėmis tauragiškiams teismas skyrė laisvės atėmimo bausmes

Klaipėdos apygardos teismas trečiadienį pranešė paskyręs laisvės atėmimo bausmes trims prekyba žmonėmis, vaiko pirkimu bei pardavimu kaltintiems Tauragės gyventojams.

Tapkite mūsų draugu „Facebook“ ir sekite svarbiausias Tauragės naujienas!

Kaltinamiesiems 24 metų M. M. ir 26 metų E. Ž. skirtos šešerių metų, o 21 metų G. G. - penkerių metų laisvės atėmimo bausmės, jas atliekant pataisos namuose.

Teismas pripažino, kad pasinaudoję nukentėjusiųjų pažeidžiamumu tauragiškiai įkalbėjo juos vykti vagiliauti į Suomiją, organizavo jaunuolių gabenimą ir išnaudojo juos nusikaltimams daryti bei iš to pelnėsi.

Nustatyta, kad jie veikė pagal išankstinį susitarimą užsiimti prekyba žmonėmis, kiekvienas atliko sutartus veiksmus.

Teismas taip pat nustatė, kad E. Ž. ir M. M. anksčiau Suomijoje vogė prekes iš parduotuvių ir siuntė jas į Lietuvą parduoti. M. M. ten buvo sulaikytas ir bijojo vogti pats, todėl nusikaltimams buvo ieškoma kitų asmenų.

Tuo metu G. G. vagiliauti užsienyje pasiūlė savo pažįstamam, su kuriuo kartu mokėsi toje pačioje mokymo įstaigoje. Jaunuoliui už vagystes buvo pažadėtas apie 300 eurų atlygis. Paprašytas surasti dar vieną žmogų, šis pasiūlė septyniolikmetį draugą.

„Kaltinamieji pasinaudojo nukentėjusiųjų pažeidžiamumu, sunkia jų materialine padėtimi. Nusikalstama veika buvo padaryta tiesiogine tyčia: kaltinamieji suvokė, kad nukentėjusieji bus išnaudojami nusikalstamoms veikoms daryti, ir tokių pasekmių norėjo“, - pranešime sakė Klaipėdos apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėja Dalia Kursevičienė.

„Tai, kad nukentėjusieji sutiko vykti vogti, nešalina kaltinamųjų baudžiamosios atsakomybės, kadangi nukentėjusiojo sutikimas veikos pripažinimui prekyba žmonėmis reikšmės neturi ir atitinka prekybos žmonėmis požymius“, - pridūrė ji.

Nuosprendis per 20 dienų nuo paskelbimo gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Sponsored video

Taip pat skaitykite