REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Gatvė2020 m. Spalio 15 d. 11:42

Utenos apskrities keliuose pareigūnai nustatė 124 pažeidimus

Utena

Asociatyvi Eltos nuotr.

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


150235

Spalio 7–13 dienomis Utenos apskrities keliuose buvo vykdyta tikslinė prevencinė priemonė, kurios metu buvo tikrinama, ar vairuotojai vairuodami nesinaudoja mobiliojo ryšio priemonėmis. Kaip žinoma, neteisėtai naudojantis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant keliamas pavojus eismo saugumui.

Pasibaigusios prevencinės priemonės rezultatus pristatė Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato (Utenos aps. VPK) Kelių policijos skyriaus Kelių patrulių būrio vadas Paulius Keturka.

„Sustiprinus kontrolę, nustatyti 124 pažeidimai (Utenoje – 98, Molėtuose – 4, Ignalinoje – 7, Zarasuose – 2 ir Anykščiuose – 5), iš jų apie 80 pažeidimų užfiksuota naujausiomis vaizdo fiksavimo priemonėmis. Palyginus šių metų užregistruotų pažeidimų skaičių su 2019 metų duomenimis (2019 m. – 1 169, 2020 m. – 1 262 pažeidimai), matomas pažeidimų augimas, tačiau ne todėl, kad jų daroma daugiau, o todėl, kad pareigūnai užfiksuoti pažeidimus pasitelkia modernias vaizdo fiksavimo priemones (profesionalius fotoaparatus, vaizdo kameras, vaizdo registratorius). Aktyviau yra vykdomas neviešasis ir mišrusis patruliavimas“, – akcentavo Kelių patrulių būrio vadas Paulius Keturka.

Vairuotojams, įvykdžiusiems tokius pažeidimus, atsakomybė numatyta Administracinių nusižengimų kodekso 417 straipsnio 3 dalyje. Pažeidėjams gali būti skiriama bauda nuo 30 iki 90 eurų ir gali būti skiriamas teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo vieno iki trijų mėnesių.

Analizuojant šiuo laikotarpiu padarytus pažeidimus, pastebima, kad dažniausiai juos įvykdė nuo 30 iki 50 metų amžiaus vyrai. Eismo priežiūrą vykdantys policijos pareigūnai mano, kad mobiliojo ryšio priemonių naudojimas vairuojant yra žalingas įprotis, kurio sunku atsikratyti, ir nenoras įsigyti reikiamų priemonių, taip pat pačių vairuotojų nesupratimas, kad tokiais veiksmais jie kelia pavojų savo ir kitų eismo dalyvių saugumui. Dažnai vairuotojai neigia, kad naudojosi mobiliojo ryšio priemonėmis vairuodami ir sugalvoja įvairiausių pasiteisinimų, tačiau nuotraukose užfiksuoti momentai leidžia įrodyti padarytą pažeidimą. Kelių eismo taisyklių 20 punkte yra nurodyta, kad motorinių transporto priemonių, traktorių, savaeigių mašinų vairuotojams draudžiama naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis, jeigu jomis naudojamasi rankomis, išskyrus tuos atvejus, kai stovinčios transporto priemonės variklis išjungtas.

„Vairuotojai turi vengti bet kokių su transporto priemonės vairavimu nesusijusių veiksmų. Dažnai mobiliojo telefono naudojimas vairuojant tampa eismo įvykio priežastimi. Vairuotojai nesusimąsto, kad kalbėjimas mobiliuoju telefonu, blaško ir nukreipia dėmesį nuo vairavimo, trukdo susikaupti“, – pabrėžė Paulius Keturka.



REDAKCIJA REKOMENDUOJA