Angle down Atgal

Už nelegalų dragą Šiauliuose dalyviams iškeliaus policijos „premijos“

Penktadienio vakarą Šiauliuose, Zoknių mikrorajone, gyventojų ramybę drumstė nelegalios automobilių drag lenktynės. Nors jaunimui jos labai patinka, tačiau policija įspėja, kad tokios lenktynės neleistinos, netoleruotinos, juolab karantino metu.

Penktadienį, vos renginiui prasidėjus, į vietą atskubėjo policijos ekipažai. Ir jei kam pasirodė, kad pareigūnai neužfiksavo pažeidėjų, tie stipriai klysta: fiksuoti kelių eismo taisyklių pažeidimai, o dauguma lenktyniavusiųjų įamžinti vaizdo kameromis ir greičio matuokliais, todėl šių lenktynių nugalėtojai „prizus“ atsiims ir policijoje.

Policija primena, kad viršijus nustatytą greitį daugiau kaip 50 km/val. gresia bauda nuo 450 iki 700 eurų ir teisės vairuoti atėmimas iki 6 mėnesių.

Rikiuojamas ir sąrašas dalyvių, kurie chuliganiškai, pavojingai vairavo automobilius. Už tai įstatymas numato baudą nuo 400 iki 1000 eurų.

Policijoje pradėtos dvi administracinės teisenos: pagal ANK 494 str. (Susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimas) ir ANK 45 str. 4 d. (Karantino taisyklių pažeidimas). Bauda už susirinkimų ir kitų renginių organizavimo reikalavimų pažeidimus gali siekti 150 eurų, o už karantino taisyklių pažeidimus – iki 1500 eurų.

Policijos pareigūnai įsitikinę – nelegalios dragų lenktynės yra itin nesaugios, nes trasa neatitinka saugumo reikalavimų, o vairuotojams trūksta įgūdžių.

Įspėjama, kad tokios lenktynės gali baigtis tragiškai: 2014 m. Zokniuose, nelegalių lenktynių teritorijoje, įvyko skaudi avarija, kurios metu be šalmo važiavęs motociklininkas susidūrė su automobiliu ir žuvo.

comment Skaitytojų komentarai (5)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite