Angle down Atgal

Už konkurencinės teisės pažeidimus bendrovei „G4S“ teks sumokėti 2,7 mln. eurų baudą

Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino Konkurencijos tarybos išvadas ir paliko galioti daugiau nei 2,7 mln. EUR baudą bendrovei „G4S“. Ši teismo nutartis yra galutinė ir neskundžiama.

Pagal sudarytą susitarimą pastaroji įmonė sudarė sutartis su trimis didžiausiais Lietuvoje veikiančiais bankais, kurių pagrindu bankai privalėjo pinigų tvarkymo ir inkasavimo paslaugas pirkti išimtinai iš „G4S“. Konkurencijos tarybos nuomone, toks susitarimas pažeidė konkurencijos teisės reikalavimus. Tokia išvada padaryta ir bylos pradžioje, ir po pakartotinio tyrimo, kurį atlikti Konkurencijos tarybą įpareigojo Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas.

Skundą dėl minėto susitarimo su bankais Konkurencijos tarybai prieš maždaug 8 metus pateikė „Eurocash1“, įtikinusi tarybą imtis veiksmų dėl konkurencijos teisės pažeidimo. „Džiaugiuosi, kad pradėję teisybės ieškoti dar 2009-aisiais nepasidavėme, visą tą laiką nenuleidome rankų ir nuosekliai siekėme savo tikslo, o vakar teismas galiausiai konstatavo draudžiamą vertikalųjį susitarimą. Tvirtai tikiu, kad ir „Eurocash1“ patirti nuostoliai dėl šio susitarimo bus atlyginti“, – teigia Vytautas Labeckas įmonės „Eurocash1“ direktorius.

„Ši byla turi svarbią reikšmę bent dviem atžvilgiais. Pirma – vos tik prasidėjus bylai pagerėjo kitų inkasatorių galimybės konkuruoti rinkoje, kadangi neteisėtas susitarimas buvo nutrauktas, nors jo neigiamos pasekmės yra juntamos dar ir dabar. Tačiau ne mažiau svarbu tai, kad teismas patvirtino, jog didieji rinkos žaidėjai dėl savo galios negali iškraipyti sąžiningos konkurencijos, o mažieji rinkos dalyviai tokiam spaudimui neturi pasiduoti. Tai reikšmingas laimėjimas bei svarbi žinia ir kitų industrijų atstovams, kad reikia drąsiai ginti pažeistas teises“, – teigia „Eurocash1“ atstovaujantis advokatų kontoros „Sorainen“ partneris Daivis Švirinas.

Advokatas D. Švirinas ypatingą dėmesį atkreipia į tai, kad Konkurencijos tarybos „G4S“ skirta daugiau nei 2,7 mln. EUR bauda greičiausiai nebus vienintelis jiems tekęs „smūgis“. D. Švirinas primena, kad įmonės, kurios teismo sprendimu yra pripažintos pažeidusiomis konkurencijos teisės nuostatas, patiria ir kitas neigiamas pasekmes: eliminavimą iš viešųjų pirkimų konkursų, yra priverstos atlyginti draudžiamu susitarimu padarytą žalą. Todėl advokatų kontoros „Sorainen“ partnerio manymu, įmonės turėtų atidžiau vertinti savo veiklos atitikimą konkurencijos teisės aktų reikalavimams, kad išvengtų pažeidimų, bei kad netektų patirti rimtų nepatogumų dėl sudėtingų, ilgų ir brangių bylinėjimosi procesų.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Rekomenduojamas video turinys


Taip pat skaitykite