Angle down Atgal

Už gruodį suvartotą šilumą kauniečiai mokės 14 procentų mažiau nei prieš metus

Dėl mažesnės šilumos kainos vidutinės sąskaitos už patalpų šildymui 2020 metų gruodį suvartotą šilumą bus apie 13,9 proc. mažesnės nei už 2019 m. gruodį.

Anot miesto savivaldybės įsteigtos bendrovės „Kauno energija“ atstovo Ūdrio Staselkos, sąskaitose įrašytos sumos bus mažesnės nepaisant net to, kad šilumos šildymui 2020 m. gruodį buvo suvartota apie 11,8 proc. daugiau nei tą patį mėnesį prieš metus.

„Net 23,7 proc. mažesnė šilumos kaina lėmė, kad mokėjimai už pernykštį gruodį šildymui suvartotą šilumą bus apie 13,9 proc. mažesni nei pernai. Vidutinis mokėjimas už 60 kv. m ploto būsto šildymą (neskaitant šilumos, suvartotos karštam vandeniui ruošti ir vonios kambario šildytuvui) sudarys apie 40,8 euro su PVM. 2019 m. gruodį jis sudarė 47,4 euro, taigi, šiemet mokėsime beveik 7 eurais mažiau“, – patikino bendrovės atstovas.

Vartotojams tiekiamos šilumos kaina pernai gruodį sudarė 3,65 ct/kWh su PVM, tuo tarpu 2019 m. gruodį – 4,79 ct/kWh su PVM. Pagal faktinius duomenis, vidutinė mėnesio lauko oro temperatūra 2019 m. gruodį buvo 2,4 C, tuo tarpu 2020 m. gruodį – 0,6 C, – 1,8 laipsnio žemesnė. Dėl to šildymui ir buvo suvartota daugiau šilumos.

Kaip teigiama pranešime, naujų ir renovuotų namų vidutiniai mokėjimai už 60 kv. m ploto buto šildymą 2020 m. gruodį sudarys atitinkamai 24,0 ir 25,2 euro su PVM. Faktinis kiekvieno konkretaus buto šilumos suvartojimas skirtingas dėl namo būklės, renovacijos kokybės ar norimo komforto lygio, todėl ir faktiniai sąskaitų dydžiai, be abejo, skirsis.

Nors tebegyvuoja visuotinai susiformavusi nuomonė apie centralizuotai tiekiamos šilumos „brangumą“, šia šiluma apsirūpinantys vartotojai jau seniai moka mažiau nei tie, kurie savo patalpų šildymui naudoja kitas energijos rūšis. Teisingai įvertinus visas sąnaudas, patalpų šildymas iš centralizuoto šilumos tiekimo tinklo yra pigesnis, teigia „Kauno energijos“ specialistai.

ELTA

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite