Angle down Atgal

Už­gavėnės Ža­liūkių malūne: pri­min­si­me pa­va­sa­riui, kad jo pa­siil­go­me

Šiau­lių „Auš­ros“ mu­zie­jaus Et­nog­ra­fi­jos sky­riaus vedė­ja Si­gi­ta Mil­vi­dienė sa­ko su­lau­kian­ti ko­men­tarų, kad pra­ėju­siais me­tais Už­gavėnės prie Ža­liū­kių malū­no bu­vo to­kios links­mos, to­kios tran­kios, jog žie­ma nu­tarė ne­ri­zi­kuo­ti ir pa­si­trauk­ti dviem se­zo­nams iš kar­to.

– Nepaisant to, Užgavėnės vyks ir šįmet. Tai – labiausiai žemaitiškas tradicijas išlaikiusi šventė, todėl ją reikia saugoti, puoselėti ir kasmet švęsti.

Per Užgavėnes ne tik varoma žiema, bet ir kviečiamas pavasaris. Tad šiauliečius ir miesto svečius, pasiilgusius pavasario, raginame atvykti pašėlti prie malūno. Juk, ilgėjant dienoms, taip norisi susiburti į krūvą, drauge pasilinksminti.

Susirinkusiųjų sodyboje lauks persirengėliai, gardūs blynai ir kiti Užgavėnių valgiai, lauko žaidimai vaikams, bendruomenių sambūris, šokiai ir dainos prie laužo, Kanapinio ir Lašininio kova, Morės deginimas.

Veikiausiai negalėsime pasivolioti ant sniego ar pasivažinėti rogėmis, bet imsimės kito Užgavėnių papročio – pasilaistysime vandeniu. Tuomet ir derlius geras bus, ir sveikata nereikės skųstis. Laistytis dabar pats tas – juk nešalta. O jei kas nors netyčia sustirtų, jau treti metai iš eilės pas mus atvažiuoja pirtis ant ratų „Angelai ir demonai“. Nors tai ir nėra nauja pramoga, toli gražu ne visi šiauliečiai ryždavosi ją išbandyti – galbūt gąsdino šaltukas. Per šias Užgavėnes bus puiki proga pasikaitinti pirtyje – mes, muziejininkai, jau patikrinome jos garą ir likome labai patenkinti.

Žaliūkių malūnininko sodyboje svečiuosis ne tik pirtininkai, bet ir Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro žirgai. Jais bus galima pajodinėti ir tikiu, kad tokią pramogą nepaprastai pamėgs mažieji šventės dalyviai.

Užgavėnės Žaliūkių malūnininko sodyboje vyks vasario 22 d., šeštadienį, nuo 14 iki 17 val. Renginys nemokamas.
Daugiau informacijos www.ausrosmuziejus.lt.
Renginio organizatorius – Šiaulių „Aušros“ muziejus
Rėmėjos: Lietuvos kultūros taryba, Šiaulių miesto savivaldybė

Reklama

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite