Angle down Atgal

Utenos rajone vyko bendras aplinkosaugininkų ir VMI specialistų reidas

Pirmadienį Aplinkos apsaugos departamento prie Aplinkos ministerijos (AAD) pareigūnai kartu su Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI) specialistais Utenos rajone vykdė reidą, skirtą išaiškinti neteisėtai eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo veikla užsiimančius ūkio subjektus ir fizinius asmenis.

Iš viso specialistai per atliktą reidą patikrino 6 ENTP ardymo vietas ir nustatė 2 tokią veiklą neteisėtai vykdančius fizinius asmenis. Laikoma, kad šie asmenys veiklą vykdė neteisėtai, nes neturėjo Taršos integruotos prevencijos ir kontrolės ar Taršos leidimo, pavojingų atliekų tvarkymui išduotos licencijos bei nebuvo užregistravę savo veiklos Valstybiniame atliekų tvarkytojų įmonių registre.

Pažeidėjai, veiklą vykdę neteisėtai, bus kviečiami protokolo ir privalomojo nurodymo nedelsiant nutraukti ENTP ardymo veiklą surašymams. Taip pat bus jiems bus nurodyta visas susidariusias pavojingas ir nepavojingas atliekas priduoti atliekų tvarkytojams. Kadangi pažeidėjai laikė didesnį negu vienas kubinis metras pavojingų atliekų kiekį, jiems gresia baudos nuo 800 iki 1800 eurų. Savo ruožtu, VMI taikys sankcijas už nuslėptus mokesčius, nes šie veiklą vykdantys asmenys neturėjo veiklos pažymėjimų.

Dar viename iš subjektų, vykdančių transporto priemonių techninės priežiūros ir remonto veiklą, nustatytas veiklos metu susidarančių atliekų apskaitos nevedimas. Už tokio pobūdžio pažeidimus gresia baudos 100 iki 200 eurų.

Reide dalyvavo AAD Utenos valdybos Utenos aplinkos apsaugos inspekcijos ir Panevėžio apskrities VMI Kontrolės departamento Operatyvios kontrolės skyriaus specialistai.

comment Skaitytojų komentarai (0)

Taip pat skaitykite